Steph Curry je iz igre metal 10/22, 5/11 za tri. Foto: Reuters

Bojevniki so po teh letih znova v drugem krogu končnice, kjer se bodo pomerili z boljšim iz para Memphis – Minnesota. V prvo peterko se je vrnil Stephen Curry, ki je bil najbolj razigran v domači vrsti s 30 točkami. Pred zadnjo četrtino so imeli Nuggetsi prednost osmih točk. Po petih minutah in delnem izidu 16:6 pa je po trojki Garyja Paytona Golden State povedel.

Golden State izločil Jokića, Čančarja in soigralce

Minuto in pol pred koncem je bil za 94:90 izza črte uspešen Curry, nato je bil za tri natančen še Payton, rekorder po številu doseženih trojk v NBA-ju pa je, ko je ostalo še 30 sekund, s polaganjem po levi strani dokončno odločil srečanje. Zmago je potrdil s črte prostih metov. Na gostujoči strani je bil znova izvrsten Nikola Jokić, ki je 12 od svojih 30 točk dal v zadnjih štirih minutah. Ob tem je v statistiko vpisal še 19 skokov in osem podaj. Vlatko Čančar je srečanje spremljal s klopi. Golden State je zadel 13 trojk z 42-odstotno uspešnostjo, Denver pa je izza črte metal le dobrih 20-odstotno, uspešen pa je bil šestkrat. Gostitelji so ukradli še enkrat več žog, so bili pa Nuggetsi uspešnejši v raketi. S 50:37 so tudi dobili boj za odbite žoge.

"Po treh letih smo v končnici in kar malce pozabiš, kako težko je doseči četrto zmago. Denver je bil sproščen in ni imel česa izgubiti. Tri četrtine je igral zelo dobro. Osem točk ni nič. To sem tudi rekel igralcem. Le nekaj minut, nekaj dobrih obramb in košev, pa smo tam. Prvič po treh letih smo občutili ta pritisk končnice in igralci so se odzvali. Morda so prve tri četrtine najbolj izkušeni malce pozabili, kako težko je zaključiti serijo," je dejal trener Bojevnikov Steve Kerr in dodal: "Zavedali smo se, kako izkušeno in čvrsto ekipo ima Denver. Že nekaj časa je skupaj in v preteklosti že dokazala, da se lahko vrne po zaostanku s 3:1. Jokić je neverjeten. Vesel sem, da mi ni teba več skrbeti zanj. Denver je imel kljub težavam zelo dobro sezono."

Giannis Antetokounmpo je bil za Bike nerešljiva uganka. Foto: Reuters

Aktualni prvaki so znova igrali brez Khrisa Middletona, ki se je poškodoval na drugi tekmi serije. Kljub odsotnosti enega ključnih mož so na teh treh obračunih slavili s povprečno razliko 23 točk. Odličen je bil Giannis Antetokounmpo, ki je zbral 33 točk (met iz igre 11/15) in devet skokov, z 20 se je sklopi izkazal Pat Cannaughton. "Veliko smo govorili o širokem in kakovostnem kadru, ki ga premoremo. Nekateri drugi igralci so dobili priložnost in jo izkoristili. Naša obramba je bila vse boljša in nanjo se moramo še naprej zanašati. Imamo širino in dobro skupino košarkarjev," je bil zadovoljen domači trener Mike Budenholzer.

"Po drugi tekmi, ki smo jo izgubili, smo se pogovorili, kaj natančno je v igri. Vsi smo vedeli, kaj želimo, a to smo morali pokazati na igrišču. Morali smo tekmovati na visoki ravni, se posvečati malenkostim ter si pomagati v obrambi," je dodal Antetokounmpo. Milwaukee je ves čas nadzoroval peto tekmo. Premočno je dobil skok (51:37) in v raketi dosegel 24 točk več od nasprotnika. Najvišja prednost je znašala 29 točk. Zdaj ga se v polfinalu Vzhoda čaka dvoboj z Bostonom, ki je navdušil v uvodnem krogu, ko je pometel z Brooklynom.

Več težav je z odsotnostmi imel Chicago, ki ni znal nadomestiti Zacha LaVina. Ta je v protokolih lige zaradi covida-19. Bikom se je poznalo tudi, da ni Alexa Carusa in že dlje časa manjkajočega Lonza Balla. Skromnejši strelski večer je imel DeMar DeRozan, ki je prispeval 11 točk. Prvi gostujoči strelec je bil sicer s 23 točkami Patrick Williams, 19 jih je dodal Nikola Vučević, ki je ujel še 16 odbitih žog.