Calgary je v bitki za Kanado dodobra naluknjal mrežo Edmontona. Foto: Reuters

Flamesi in Oilersi so v kanadskem obračunu uprizorili pravi šov. 15 doseženih golov je najvišje število zadetkov v končnici po letu 1993. Zanimivo, da je Calgary nasul Edmontonu devet golov na dveh zaporednih tekmah.

Že začetek je bil buren, saj so Ognjeni zublji že po 51 sekundah vodili z 2:0. To sta bila najhitreje dosežena gola v končnici Lige NHL. Ko je na začetku sedme minute zadel še Brett Ritchie, je trener Edmontona zamenjal vratarja Mika Smitha, ki je prejel tri gole iz desetih strelov. Namesto njega je med vratnici stopil Mikko Koskinen (32 obramb).

Edmonton je do prvega odmora znižal zaostanek na 3:1, a je na začetku druge tretjine z dvema zadetkoma za visoko vodstvo s 5:1 poskrbel Blake Coleman. Toda Naftarji niso vrgli puške v koruzo. Drugo tretjino so končali s tremi zaporednimi goli in pred zadnjo tretjino so gostitelji vodili le še 6:5.

Izid je v drugi minuti zadnjega dela izenačil Kailer Yamamoto, a je le minuto in pol pozneje za novo vodstvo Calgaryja poskrbel Rasmus Andersson. Uvodno zmago gostiteljev je z dvema goloma zagotovil Matthew Tkachuk, ki je dosegel hat-trick dobri dve minuti pred koncem.

Zach Hyman je dosegel dva gola za Edmonton, najučinkovitejši hokejist končnice Connor McDavid pa je zbral štiri točke (gol in tri podaje). Vratar Calgaryja Jakob Markstrom je vknjižil 22 obramb.

Srečanje med Carolino in NY Rangersi je v četrti minuti podaljška odločil Ian Cole. Rangersi so z zadetkom Filipa Chytila v osmi minuti vodili vse do samega konca, ko je v 58. minuti podaljšek izsilil Sebastian Aho.

"Plošček mi je po strelu branilca Brendana Smitha uspelo preusmeriti v mrežo. Sprva sem iskal nekoga, da bi mu podal, vendar nihče ni bil v dobrem položaju. Rekel sem si, da bom poskusil s strelom in bomo videli, kaj se bo zgodilo. Hokej je igra čudnih odbitkov in slučajno je plošček šel v mrežo," je dejal Cole in odkrito dodal: "Ni bila ravno lepa zmaga, a se je ne branimo."