R.S. | 16. 3. 2024, 15:52

Besen kot ris: smučarski zvezdnik razbijal vse pred sabo (VIDEO)

MMC/posnetek zaslona

Ni se mogel umiriti ...

Zadnji moški veleslalom v sezoni je presenetljivo zmagal Švicar Loic Meillard, drugo mesto je zasedel Joan Verdu, tretje pa Thomas Tumler. Favorit Marco Odermatt, ki je bil vodilni po prvi vožnji, je odstopil po napaki. Naš najboljši veleslalomist Žan Kranjec se ni izkazal. Uvrstil se je na 16. mesto in ostal brez točk (tokrat je točke osvojilo zgolj prvih 15 smučarjev).

Še vedno spada med najboljše

V veleslalomskem seštevku sezone je Kranjec osvojil končno peto mesto, 31-letnik pa z rezultatom ni bil zadovoljen. Povedal je, da je dal vse od sebe, vendar si je vseeno želel uvrstitve med najboljše tri veleslalomiste sezone. Prvi veleslalomist sezone je tako postal Marco Odermatt, drugi Loic Meillard, tretji pa Filip Zubčić

Čeprav slovenskemu smučarju ni uspel glaven cilj sezone, pa je že tretjič zapored končal v elitni veleslalomski sedmerici. Za njim je precej uspešna sezona - trikrat je stal na stopničkah in vsakič je osvojil tretje mesto.

Bobo

Izbruh Norvežana

Na tekmi je sicer največ pozornosti pritegnil Alexander Steen Olsen. 22-letni Norvežan, ki je po prvi vožnji zasedel odlično 3. mesto, je v finalni vožnji storil veliko napako in zapravil vse možnosti za stopničke. Nazadnje je končal na 9. mestu, kar mu seveda ni bilo po godu.

Po nastopu so ga kamere ujele, ko je s palico močno udarjal po ograji. Norvežan je bil besen kot ris. Nazadnje se je usedel in se nejevoljno naslonil na ograjo. Njegov izbruh je zelo spominjal na izbruhe rojaka Henrika Kristoffersena, ki je v preteklosti zaradi slabih rezultatov že večkrat brcal in razbijal po prizorišču, prepiral se je celo s podnebnimi aktivisti

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol