Primorski konec tedna za pozabo

Vsakega niza je enkrat konec, čeprav se ni moč izogniti občutku, da bi ga koprski rokometaši lahko podaljšali čez tekmovalni premor. Po šestih zaporednih zmagah so klonili v Ormožu, ki jih je tako preskočil na lestvici prve A lige.

Domen Makuc (z žogo) je bil v Ormožu najboljši koprski strelec, a
je v končnici tekme tudi zapravil dve sedemmetrovki.  Foto: Zdravko Primožič/FPA
Domen Makuc (z žogo) je bil v Ormožu najboljši koprski strelec, a je v končnici tekme tudi zapravil dve sedemmetrovki.  Foto: Zdravko Primožič/FPA

Derbi 19. kroga je zanesljivo pripadel Velenjčanom, ki imajo ob zaostali tekmo z Ljubljano na papirju najboljše izhodišče. Jih pa čaka še nekaj kočljivih gostovanj, prvo sledi v Kopru. Celjani po drugem zaporednem porazu ne morejo ubraniti naslova. Državno prvenstvo se bo po olimpijskih kvalifikacijah nadaljevalo prihodnji konec tedna.

Prva A liga

Ormož : Koper 28:26 (14:13)

Športna dvorana Hardek, gledalcev 530 sodnika: Smolko in Knez.

Ormož: Ranfl (10 obramb), Balent, Munda 1, Sok 13 (5), Vincek, Žuran 1, G. Hebar, M. Hebar 2, Šulek 3, Blagotinšek 1, Bogadi, Pungartnik 5, Krabonja, Kolmančič, Jerenec 2, Zemljič (1. ob.). Trener: Saša Praprotnik.

Koper: Jelovčan, Đurica (9 obramb), Konjevič 3, Bekrić 1, Morato, Moljk 1, Beganović, Stojanović, Muminović 5, Zugan 1, Sanabor, Nadarevič 1, Makuc 7 (2), Kete 3, Breznikar 4 (1). Trener: Boris Lisica.

Sedemmetrovke: Ormož 6 (5), Koper 6 (3); izključitve: Ormož 10 minut, Koper 4. Rdeči karton: Breznikar (50).

ORMOŽ Koprska popotnica v Slovenske gorice kljub zmagovitemu nizu vendarle ni bila optimalna, Ne le, da jih je v vselej vroči dvorani Hardek pričakal nabrušeni tekmec, ki je želel zaceliti rane po treh zaporednih dvobojih brez zmage, pač pa so se ga morali lotiti brez celjskega krvnika, načetega Tineta Poklarja. Njegove izkušnje in strelski prispevek je ekipa v Ormožu, ki se je Kopru želel oddolžiti tudi za pokalni poraz pred mesecem dni, seveda pogrešala, a je vseeno imela priložnost, da kljub spornemu sodniškemu kriteriju v določenih trenutkih tekme odnese pozitiven izid s sobotnega gostovanja.

Koprčani so se sicer morali po zaostanku 0:3 takoj podati v dolg lov za tekmecem, ki je vodil tudi s petimi goli razlike v 22. minuti. Z obrambami Marina Đurice in strelskim nizom 5:0 pa so gostje v pičlih petih minutah prišli do prvega izenačenja (11:11) na tekmi, ki se je vendarle odločila v končnici. Koprčani so na veselje zvestih privržencev z goli razpoloženega Sandija Muminovića namreč v 38. minuti povedli z 18:16, isti igralec pa je dobrih deset minut kasneje goste približal na gol zaostanka.

Nemara ključni trenutek tekme se je zgodil v 50. minuti. Koprčani so imeli na voljo sedemmetrovko za izenačenje, izvajalec Bor Breznikar pa je zadel v glavo Filipa Ranfla, ki je potem zaklenil ormoška vrata. Zavoljo nešportne poteze je desno krilo gostov prejelo neposredni rdeči karton, a s tem se je koprski strelski post, ki je trajal kar osem minut, komaj dobro začel. Med drugim je dve sedemmetrovki zapored zapravil tudi Andraž Makuc in gostitelji, ki v končnici tekme prav tako niso imeli najmirnejših rok, so se vseeno odlepili na tri gole. Kljub koprskim prizadevanjem je bilo to dovolj, da sta točki ostali doma.

Prva B liga

Vsi trije primorski predstavniki so pretekli konec tedna ostali praznih rok. Najbolj boleč poraz so v boju za obstanek nemara doma doživeli Ajdovci. Na Policah jim do točk(e) ni pomagalo 14 obramb Žige Kastelica niti vratarski prispevek Branka Krauthakerja v napeti končnici tekme, ki je pripadla Veliki Nedelji. Po okusu gostov se je razpletel tudi obračun v hrpeljski Modri dvorani. Tudi v dvoboju ekip z repa razpredelnice Jadranu namreč ni uspelo razveseliti svojih privržencev. Gostitelji so to pot imeli v svojih vrstah sicer več strelsko razpoloženih posameznikov - Hasan Ikanović (7), Matej Tričkovski (6) in Nejc Pajer (6) - a so tudi grešili oziroma potisnili v prvi plan vratarja gostov.

Z osmimi goli najboljši domači strelec Luka Jevšinek je denimo izkoristil sedem najstrožjih kazni od desetih. Gorišnica pa se je na štiri gole odlepila sredi drugega polčasa. Izolani so v Hrastniku prav tako držali rezultatsko ravnovesje do 45. minute, potem pa popustili. Pri domačih sta bila neustavljiva Jan Hočevar z 12 goli in Luka Cigler, ki jih je dosegel devet, kolikor jih je za Izolane prispeval tudi Domen Stopar.