Hunter Hale (na fotografiji) in Diante Baldwin sta dosegla 25 točk za Borac. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Helios se je v kvalifikacijah za Ligo ABA znašel, potem ko je po prepričljivo osvojenem prvem mestu po rednem delu na zaključnem turnirju Lige ABA 2 na domačem parketu v finalu klonil pred Krko.

Borac se bori za obstanek v elitni jadranski ligi, ker je v rednem delu Lige ABA zasedel predzadnje mesto.

Helios neuspešno lovil Borac
Borac je povedel z 9:2. Minuta odmora Domžalam ni pomagala, saj so gostitelji povedli z dvomestno prednostjo (17:6). Helios je s serijo 4:10 prepolovil prednost (21:16). A gostitelji so v drugi četrtini znova prevzeli vajeti v svoje roke, povedli so za 17 točk (36:19). Niso se ustavili, vodili so za 22 točk (54:32), na odmor pa so odšli s +15 (57:42).

Sorodna novica "Peresno lahki" Helios za presenečenje v Čačku stavi na svojo hitrost

Helios je bolje začel drugi polčas. S serijo 4:13 je znižal zaostanek na 6 točk (61:55). Borac je z delnim izidom 7:0 znova povedel z višjo prednostjo (68:55). Helios je znova zapretil gostiteljem, ko se je približal na le pet točk zaostanka (71:66). Gostje so ob koncu tretje četrtine podvojili prednost (76:66). Austin Luke je s svojo četrto trojko odprl zadnjo četrtino (76:69). Borac pa je tako kot že večkrat na tekmi hitro prevzel nadzor nad tekmo (84:70), dve minuti pred koncem je vodil za 22 točk (96:74).

V domžalskih vrstah je bil pred 1500 gledalci v Čačku najbolj učinkovit Američan Austin Luke s 14 točkami in sedmimi podajami. Niko Bačvić je prispeval 13, Blaž Mahkovic pa 12.

Pri gostiteljih sta Američana Hunter Hale, sicer najboljši strelec rednega dela Lige ABA, ter Diante Baldwin dosegla po 25 točk.

Druga tekma bo 28. aprila v Domžalah, v primeru neodločenega izida v zmagah pa bo odločilna tretja 2. maja v Čačku.

Kvalifikacije

BORAC ČAČAK – HELIOS SUNS
96:78 (28:19, 29:23, 19:24, 20:12)
1500, Baldwin in Hale po 25, Gagić 16, Lešić 10; Luke 14, Bačvić 13, Mahkovic 12, Mirtič in Buljević po 11.

Petek ob 20.00:
HELIOS SUNS BORAC ČAČAK

Igrata na dve zmagi. Zmagovalec se uvrsti v Ligo ABA. Morebitna tretja tekma bo v torek, 2. maja, v Čačku.