Španski nogometaši so v uvodnem krogu zabili kar sedem golov. Foto: EPA

Ta je namreč ugnala Kostariko kar s 7:0, Nemci pa so sicer povedli proti Japonski, na koncu pa ostali celo brez točke (1:2).

Sorodna novica Najstnika blestita v vezni liniji Španije kot nekoč Xavi in Iniesta

Četa Hansija Flicka si tako ne sme privoščiti še enega poraza. Obramba elfa v zadnjem času ne deluje najbolj prepričljivo, saj je zadetek prejela na vsaki od zadnjih osmih tekem. Na drugi strani pa v korist Španije govori tudi zadnji medsebojni obračun, v Ligi narodov je pred novembra 2020 namreč slavila s 6:0. Če odmislimo prijateljske tekme, je Nemčija zadnjič Španijo premagala daljnega leta 1988, ko je bilo na evropskem prvenstvu 2:0.

Bo elf drugič zapored obstal na prvi oviri?
Nemci so nesporni velikani, ki po pravilu skoraj vedno napredujejo iz skupinskega dela, zdaj pa jim grozi, da bi po Rusiji 2018 lahko še drugič zapored obstali na prvi oviri. Nemci zaradi neprepričljive forme opozarjajo, da so pod pritiskom, Flick bo tako prisiljen v vsaj manjše prilagoditve.

Španci v sedmih nebesih
Na drugi strani so Španci na krilih najvišje zmage v svoji zgodovini na SP-jih, čeprav so tekmo začeli brez klasičnega napadalca, jih je odlikovala dobra organiziranost, številne povezave in igranje do 90. minute (ta stereotip na tem prvenstvu lahko zamenjamo s 100. minuto), kar je bila skoraj vedno prav nemška odlika.

Nedelja ob 11.00: Japonci blizu napredovanju

Hiroki Sakai ima za Japonsko 73 nastopov. Foto: EPA

Dogajanje v skupini E se bo začelo že ob 11.00, ko se bosta pomerili Japonska in Kostarika. Japonci bi z morebitno zmago naredili levji korak k preboju v osmino finala in s tem pod večji pritisk spravili prav Nemčijo. Hiroki Sakai, ki se je poškodoval na prvi tekmi, je izpustil treninge in je vprašljiv za nastop. Težave z zdravjem ima tudi Takehiro Tomijasu, ki je njegova "naravna" zamenjava. Na drugi strani Kostarika nima težav s poškodovanimi nogometaši, selektor Luis Fernando Suarez pa naj bi se poigraval z idejo, da bi Kendall Waston lahko vstopil namesto Carlosa Martineza. Na dosedanjih petih prijateljskih tekmah Kostarika še nikoli ni premagala Japonske, leta 2002 ji je uspel edini remi, na naslednjih treh tekmah pa so Azijci vselej zmagali in pri tem zabili tri gole.

Nedelja ob 14.00: Belgijci po ponovitev SP-ja 1994

Michy Batshuayi se je na prvi tekmi izkazal s pravočasnim vtekanjem v napad in odličnim zaključkom ob koncu prvega polčasa, ki je Belgiji prinesel tri točke. Foto: EPA

Na drugi tekmi dneva je Belgija velik favorit proti Maroku in bi si v primeru zmage že zagotovila napredovanje med najboljših 16. Rdeči vragi običajno vedno blestijo pred turnirji in so med vročimi favoriti, nikoli pa ne grejo popolnoma do konca. Še vedno ni jasno, če bo lahko zaigral prvi napadalec Romelu Lukaku, ki ima težave s kolenom že vse od konca avgusta. Njegovo mesto bo najbrž spet prevzel Michy Batshuayi, ki je zadel za tri točke proti Kanadi. Selektor Roberto Martinez bo bržkone poslal enako enajsterico, na rob prve postave pa naj bi trkala Thomas Meunier in Amadou Onana. Maroko naj bi igral s podobno ekipo kot na prvi tekmi proti Hrvaški, igral naj bi tudi Sofyan Amrabat. Ekipi sta se med seboj pomerili na SP-ju 1994, ko so Belgijci slavili 1:0.

Nedelja ob 17.00: Hutchinson čaka na stoti nastop

Atiba Hutchinson je legenda kanadskega nogometa. Foto: EPA

Hrvaška je kot svetovna podprvakinja prišla z velikimi upi, po le remiju z Marokom, je zdaj pod pritiskom. Ima sicer točko več od Kanade, ki pa je v uvodnem krogu kljub porazu proti Belgiji pustila zelo soliden vtis. Selektor Zlatko Dalić je nekoliko pomirjen nad stanjem Nikole Vlašića, ki je predčasno končal prvo tekmo, a naj bi bil nared, saj je sodeloval tudi na treningih. Andrej Kramarić naj bi dobil prednost pred Markom Livajo. Prvi kanadski zvezdnik Alphonso Davies upa na boljši nastop kot v uvodu, ko je zapravil 11-metrovko. Atiba Hutchinson čaka na jubilejni stoti nastop za reprezentanco, kar pred njim še ni uspelo nobenemu Kanadčanu. To bo sicer prva medsebojna tekma med omenjenima reprezentancama.