Španija (na fotografiji selektor Sergio Scariolo je septembra postala evropski prvak, kar je bilo ključno pri skoku na 1. mesto Fibine lestvice. Foto: Reuters

Španija je 2019 osvojila svetovno prvenstvo, na olimpijskih igrah v Tokiu je igrala v četrtfinalu, letos v Berlinu pa je postala evropski prvak.

Točke za Fibino lestvico se zbirajo za dosežke v zadnjih osmih letih. ZDA so sicer lani dobile olimpijski turnir, vendar so izpadle v četrtfinalu zadnjega SP-ja, na celinskem tekmovanju 2022 pa so zasedle tretje mesto.

Slovenija, ki je lani na olimpijskih igrah prišla do četrtega mesta, je zadržala sedmo mesto. Pred njo so poleg Španije in ZDA še Avstralija, Argentina, Francija in Srbija, prvo deseterico pa zaključujejo Litva, Grčija in Italija.