Russell Westbrook je 11 let igral za Oklahomo. Foto: Reuters

Thunder je sredi druge četrtine zaostajal za 26 (56:30), nato pa je z odlično tretjo četrtino, ki jo je dobil z 41:23, pred zadnjimi 12 minutami celo povedel. Štiri minute pred koncem so gostje še vodili za osem, na začetku zadnje minute pa so Lakersi prek Malika Monka znižali na 116:115. Na drugi strani je zadel Derrick Favors, Russell Westbrook, Monk in Carmelo Anthony pa so v zadnjih sekundah zgrešili mete za tri točke za izenačenje.

Ko je ostalo še pet sekund, je Luguentz Dort s črte prostih metov razblinil dvome o zmagovalcu (120:115). Zatem je po ukradeni žogi ob že odločeni tekmi Darius Bazley zabil v protinapadu, kar je močno razjezilo Westbrooka. Nekdanji zvezdnik Oklahome je dobil drugo tehnično napako in bil ob koncu tako izključen. “Takih stvari ne spregledam. Nekaterih stvari se preprosto ne naredi v košarki in v športu nasploh. Tekma je bila odločena in njegova poteza mi ni bila všeč,“ je dejal Westbrook.

“Poznam Baza. Vem, da ni želel biti nespoštljiv. Pač tako se je odzval v tistem trenutku,“ je v bran soigralcu stopil Shai Gilgeous-Alexander, ki je bil s 27 točkami prvi strelec domače ekipe. “Tekma traja 48 minut. Prihajalo je že do bolj norih preobratov … Vedeli smo, da je mogoče. Bil sem že del skoraj tako velikih preobratov, zato sem verjel, da nam lahko uspe. Le vztrajati je treba in ne popuščati vso sezono in vsako tekmo,“ je dodal 23-letni Kanadčan, potem ko je Oklahoma izenačila svoj največji preobrat do zdaj.

Bazley je dodal 20 točk, novinec Josh Giddey pa je vpisal dvojni dvojček z 18 točkami in desetimi podajami. Jezerniki so igrali brez LeBrona Jamesa, ki je drugo zaporedno tekmo izpustil zaradi zvina desnega gležnja. Anthony Davis je bil s 30 točkami prvi strelec srečanja. “To so tekme, ki bi jih morali dobiti. Takega poraza si res ne bi smeli privoščiti. Nekaj smo se naučili in gremo naprej,“ je razmišljal Davis. Pri gostih, ki imajo zdaj dve zmagi in tri poraze, pa je Westbrook vknjižil že svoj 185. trojni dvojček. 20 točkam je dodal še 14 skokov in 13 podaj.

Dolgo so navijači Raptorsov čakali na novo zmago v Torontu. Foto: AP

Minnesota prvič po sezoni 2013/14 slavila v Milwaukeeju

Ob Lakersih, prvakih iz sezone 2019/2020, so klonili tudi branilci naslova. Milwaukee je na domačem terenu igral brez Jrua Holidaya in Brooka Lopeza, kar je izkoristila Minnesota, ki je bila boljša s 113:108. Volkovi so slavili na krilih trojice D'Angelo Russell, Karl-Anthony Towns in Anthony Edwards, ki so skupaj dosegli 79 točk. Giannis Antetokounmpo je dal 40 točk, ujel pa je še 16 odbitih žog.

Bucksi so pred zadnjo četrtini zaostajali za 15 (79:94), a so se v končnici povsem približali gostom. Giannis je 9,4 sekunde pred koncem položil za 108:110, a je z dvema prostima metoma odgovoril Edwards. Minnesota je prekinila niz šestih porazov proti Milwaukeeju, kjer je zmagala prvič po sezoni 2013/14.

Toronto brez Dragića prvič v sezoni zmagal doma

Toronto je na četrti domači tekmi sezone prvič zmagal. S 118:100 je ugnal Indiano. Raptorsi so lani svoje tekme igrali v Tampi na Floridi, tako da v Scotiabank Areni niso slavili kar 20 mesecev. Ko so njihovi navijači zadnjič proslavili zmago v Kanadi, je nasproti prav tako stala Indiana. 23. februarja 2020 je bilo 127:81.

Prvi strelec tekme je bil Fred VanVleet, ki je prispeval 26 točk, za tri metal 6/7, z desetimi skoki pa je postavil rekord kariere. 25 točk je dodal OG Anunoby. Goran Dragić ni igral. Pri Pacersih je bil z 18 točkami najuspešnejši Malcolm Brogdon.