12774 ogledov

Ivica Kostelić prvak v športu, ki je pravo nasprotje smučanja

Ivica Kostelić jadranje Facebook Ivica Kostelić na jadrnici ACI 40.
Hrvaški športnik tudi po koncu smučarske kariere ostaja na zmagovalnih poteh.

Ivica Kostelić se je v alpskem smučanju naužil zmagovanja. Dosegel je 26 prvih mest na tekmah svetovnega pokala, osvojil po eno zlato, srebrno in bronasto odličje na svetovnih prvenstvih ter štiri srebrne kolajne z olimpijskih iger.

Po koncu udejstvovanja na belih strminah se je podal v avanturistične vode, med drugim se je podal na prečkanje divje Grenlandije.

Kmalu je odkril novo športno ljubezen - jadranje. Kostelić se je lotil tekmovanja v mednarodnem razredu 40 in zablestel v "off-shore" jadranju. Pred nekaj dnevi je, skupaj s preostalim članom posadke plovila ACI 40 - Darkom Prižmićem, osvojil drugo mesto na regati Palermo - Monte Carlo in tako že regato pred koncem potrdil slavje v skupnem seštevku Mediteranskega pokala.

Regata Palermo - Monte Carlo je dolga 500 navtičnih milj in je bila letos na sporedu osemnajstič, v konkurenci je bilo 44 jadrnic.

Kostelić in Prižmić sta sicer zmagala na predhodni regati Mediteranskega pokala Roma per Due in osvojila drugo mesto na regatah Paprec Saint Tropez 600 in Massilia Cup. V septembru se bo v sklopu omenjenega tekmovanja odvila še regata Middle Sea, a Kostelić in Prižmić naslova ne moreta več izgubiti.

V razredu 40 sicer nastopajo plovila dolga 12 metrov in široka 4,5 metra, višina jambora je vsaj 19 metrov. Kostelić je v istem razredu dve leti tekmoval na Atlantiku, kjer je leta 2021 zasedel deseto mesto v skupnem seštevku.

Kostelić, ki danes šteje 43 let, ima iz svojih smučarskih časov že več naslovov v skupnem seštevku. Leta 2011 je osvojil tudi veliki kristalni globus za slavje v svetovnem pokalu. Takrat je osvojil tudi mala globusa v slalomu in kombinaciji.