Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

STA
STA
1 18.03.2024 06:51:01

Po čudežu v ligi prvakov je Jan Oblak z Atletico doživel bolečo zaušnico, Barca je ... (video)

Nogometaši Barcelone so v osrednji tekmi 29. kroga španske lige v gosteh premagali Atletico s 3:0.

Po 29 krogih pa v španski ligi vendarle ni več ekipe brez zmage. Prvo v sezoni je dočakala Almeria, ki je v gosteh premagala Las Palmas z 1:0, a ostaja zadnja na lestvici.

Po razpletu sobotnih tekem, ko je Girona doživela četrti poraz (0:1 z Getafejem), se je Barceloni odprla priložnost, da skoči na drugo mesto in tako postane prva zasledovalka Reala. Vodilni klub la lige je v soboto premagal Osasuno s 4:2 in začasno prednost pred tekmeci povečal na deset (Girona) in 11 točk (Barcelona). Pred večernim derbijem v Madridu med klubom Jana Oblaka - za atlete je branil celo tekmo - in blaugrano je imel domači klub na lestvici na petem mestu 17 točk zaostanka za mestnimi tekmeci in šest za Barcelono.

Atletico je imel večji del prvega polčasa premoč, toda Barcelona je povedla iz prve nevarne akcije, ko je v 38. minuti Robert Lewandowski lepo zaposlil Joaa Felixa, ta pa je premagal Oblaka. V nadaljevanju pa je Barca ostro izkoriščala napake domačih v obrambi, najprej je zadel Lewandowski s strelom iz obrata v 47. minuti, potem pa še osamljeni Fermin Lopez po strelu z glavo v 65. Zaradi dveh rumenih kartonov ob komentiranju sodniških odločitev je bil sicer še pred koncem prvega dela izključen strateg gostov Xavi.

V preostalih današnjih tekmah je Sevilla doma izgubila s Celto z 1:2, Villarreal je premagal Valencio z 1:0, Rayo Vallecano pa Betis z 2:0.

Za zelo zanimivo pa se je izkazala tekma Las Palmas - Almeria. Gostje so jo dobili z 1:0, kar je bila njihova sploh prva zmaga v sezoni, na katero so čakali 29 krogov, pred tem so imeli le deset neodločenih izidov. Strelec edinega gola je bil Leo Baptistao. Almeria ima zdaj 13 točk, eno manj kot predzadnja Granada, toda do rešilnega 17. mesta in Celte jo še vedno loči kar 14 točk.

Na lestvici ima zdaj Real 72 točk, Barca 64, Girona pa 62. Atletico je ostal peti s 55.

Značke: nogomet, španija