Simone Biles, ki se je vrnila po dveletnem tekmovalnem premoru po OI v Tokiu, je  prvenstvo končala s petimi medaljami, vključno s štirimi zlatimi. Foto: EPA
Simone Biles, ki se je vrnila po dveletnem tekmovalnem premoru po OI v Tokiu, je prvenstvo končala s petimi medaljami, vključno s štirimi zlatimi. Foto: EPA

Biles je na gredi s svojo tretjo zlato kolajno na tem prvenstvu postala svetovna prvakinja s 14,800 točke. Drugo mesto si je priborila komaj 17-letna Kitajka Džou Jačin, ki je zlato odličje izgubila zaradi dodatnega koraka pri seskoku (14,700). Bronasta pa je bila svetovna prvakinja na preskoku s tega SP-ja, Brazilka Rebeca Andrade.

Biles pa se je veselila tudi zmage na parterju (14,633) zahvaljujoč tehnično izjemno zahtevni predstavi, čeprav je pri eni diagonali stopila v prestop. Na preostalih dveh stopničkah zmagovalnega odra sta pristali Brazilki Andrade (14,500) in Flavia Saraiva (13,966).

Telovadci pa so tekmovanje odprli s finalom na preskoku, kjer je naslov osvojil Jake Jarman. Pri 21 letih je Britanec, lani tudi evropski prvak na preskoku, osvojil prvi naslov svetovnega prvaka v karieri.

Manj kot deset mesecev pred olimpijskimi igrami v Parizu je bil drugi 20-letni Američan Khoi Young, v soboto srebrn tudi na konju z ročaji, bron je osvojil Ukrajinec Nazar Čepurnij.

Na bradlji, nekdaj paradnem orodju Slovenca Mitje Petkovška, je v odsotnosti olimpijskega in trikratnega svetovnega prvaka Kitajca Zoua Jingjuana prvi svetovni naslov po letu 2007 in Fabianu Hambüchnu (drog) za Nemčijo osvojil 30-letni Lukas Dauser.

Po srebru na olimpijskih igrah v Tokiu in lanskem svetovnem prvenstvu je Dauser zmagal s 15,400 točke. Na drugo mesto se je uvrstil Kitajec Ši Cong s 15,066 točke pred Japoncem Kaitom Sugimotom (15,000).

Olimpijski prvak Japonec Daiki Hašimoto pa je na drogu, kjer je nekoč blestel Aljaž Pegan, osvojil še tretjo zlato kolajno tega SP-ja. Potem ko je bil najboljši z ekipo, nato pa je v finalu mnogoboja ubranil krono iz Liverpoola 2022, je na drogu slavil zanesljivo zmago (15,233) z ogromno prednostjo več kot pol točke pred zasledovalci.

Srebro je osvojil Hrvat Tin Srbić (14,700), že zlat v Montrealu 2017 in srebrn v Stuttgartu 2019, bron pa Kitajec Su Vejde (14,500).