196837

Indonezija obkljukana, Pancar že komaj čaka Češko: Želim priti med najboljših pet!

Avtor: Blaž Magdič
4. 7. 2023, 10.39

Po dveh preizkušnjah v daljni Indoneziji je pred karavano svetovnega prvenstva v motokrosu dolga pot proti Evropi, zato bo drugi julijski konec tedna zanje prost. Naslednja dirka bo na sporedu 16. julija v Loketu, kjer bo prvič v sezoni dirkal tudi šampion razreda MXGP Tim Gajser!

Jan Pancar

Slovenija bo tako imela na Češkem kar dva železa v ognju v dveh najbolj prestižnih razredih svetovnega prvenstva. V konkurenci MX2 že celotno sezono kaže vrhunske predstave Jan Pancar, ki v skupnem seštevku zaseda odlično 10. mesto, na njegovem računu je 242 točk.

Na zadnji dirki v Indoneziji je bil Pancar na osmem mestu, čeprav se je z očetom sploh prvič odpravil na pot na drugi konec sveta. “V prvi dirki sem hitro padel in izgubil veliko časa, v drugo pa sem vozil zelo dobro, kar potrjuje tudi zgolj 23 sekund zaostanka za zmagovalcem,” je na Instagramu zapisal dirkač zasebnega moštva TEM JP 253.

“Štartati moram med najboljšimi, če želim dirko končati med najboljšimi petimi,” je še dodal Pancar, ki že komaj čaka dirko za VN Češke, kjer imajo slovenski dirkači že tradicionalno bučno podporo rojakov ob progi.

VN Češke, nedelja, 16. junij na Šport TV.

1

(VIDEO) Boromisa po porazu z Bravom: Oprosti vsem navijačem za sezono brez trofeje...Več

2

Arnol po zmagi proti Olimpiji: Današnja tekma je bil zrelostni izpit, ki smo ga uspešno opravili (VIDEO)...Več