V Domžalah je za najlepši zadetek poskrbel Žan Benedičič, ki je mojstrsko meril z levico. Foto: www.alesfevzer.com
Zadetki s tekme Radomlje – Koper

Mlinarji so na "domačem" igrišču tako še vedno brez zmage v tej sezoni, lahko pa bi se izteklo drugače, če sodnik Nejc Kajtazović pri srečanju Esterja Soklerja iz oči v oči z vratarjem Adnanom Golubovičem prekršek koprskega vratarja v kazenskem prostoru ne bi kaznoval le z rumenim kartonom. Radomljani so za tolažilno nagrado dobili strel z bele točke, ki ga je v 23. minuti unovčil Samsindin Ouro in postavil izid prvega polčasa. Koprčane je v vodstvo (po podaji Luke Kambiča) v 7. minuti popeljal Žan Benedičič, ki je sprejel žogo in za četrti zadetek sezone mojstrsko meril z levico.

Drugouvrščena ekipa sezone je vnovič povedla v 55. minuti. Michael Pavlović je podal z leve, Andrej Kotnik je visoko skočil in dobro streljal z glavo. To je njegov osmi zadetek sezone, pred njim je le Mirlind Daku.

Kalcer Radomlje so imele pripravljen hiter odgovor, v 58. minuti je Vicko Ševelj podal pred gol, Maj Mittendorfer je nespretno posredoval in dosegel avtogol.

Priložnosti je bilo še nekaj, v 50. minuti je Golubović odbil žogo po strelu Maria Čuića s 15 metrov, v sodnikovem dodatku pa velja omeniti nevaren poskus Kotnika, vendar je bil vratar Emil Velić na mestu.

Koper tako na drugem mestu pred nedeljskim derbijem (ob 15.00 v Stožicah) vrha lestvice ostaja osem točk za Olimpijo.

Tekma Bravo – Celje se je v Spodnji Šiški končala z 2:0. Foto: Twitter/@PrvaLigaSi

V Spodnji Šiški tudi drugi polčas dobil Bravo
Bravo je na tekmi, ki je imela dva dela – v soboto je bilo vode na igrišču enostavno preveč, zato je bilo treba drugi polčas odigrati v ponedeljek – že v 49. minuti podvojil prednost, Mitja Križan je z desne strani kazenskega prostora sprožil natančen diagonalni strel, žoga je zletela v spodnji desni kot vrat Florijana Raduhe.

V močnem sobotnem dežju je zadel David Flakus Bosilj.

V seštevku je bil Bravo nedvomno boljši, sprožil je štiri strele v okvir vrat, Celje nobenega.