Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 20.01.2024 17:53:30

Navijači še naprej protestirajo, na igrišče zmetali večjo količino čokoladic?!

V prvih sobotnih tekmah 18. kroga nemške nogometne lige je najvišjo zmago dosegel Dortmund, ki je s 4:0 premagal Köln. Vodilni Bayer Leverkusen bo igral zvečer z Leipzigom, drugi Bayern pa v nedeljo.

Danes je na več tekmah prišlo do krajših prekinitev, ki so jih povzročili navijači. Ti v Nemčiji redno protestirajo zaradi dogovora vodstva nemške lige (DFL), ki omogoča vstop tujim investitorjem v nemški nogomet. Tako so gledalci na tekmi v Kölnu na igrišče zmetali večjo količino čokoladic, zavitih v zlat papir, tako da je bil dvoboj dlje časa prekinjen.

V Bochumu pa so po prvem polčasu za več kot pol ure prekinili dvoboj oziroma ga niso nadaljevali, ker na tribunah niso mogli zagotoviti varnosti in sprostiti evakuacijskih poti na stadionu.

Po športnem vidiku je pred večerno osrednjo sobotno tekmo, ko se bo vodilni Bayer Leverkusen v Leipzigu meril z ekipo slovenskih nogometašev Kevina Kampla in Benjamina Šeška, najboljšo predstavo pokazal Dortmund. S predzadnjim Kölnom ni imel težav, za končnih 4:0 so poskrbeli Donyell Malen z dvema goloma, Niclas Füllkrug in Youssoufa Moukoko.

Freiburg je s 3:2 premagal Hoffenheim, zmagoviti gol je dosegel Roland Sallai v 85. minuti, potem ko so domači nekaj minut prej ostali brez Manuela Guldeja po drugem rumenem kartonu. Freiburg je sicer vodil z 2:0, a je gostujoča zasedba izid v 77. minuti izenačila.

Eintracht, ki lovi priključek z mesti tik pod vrhom, pa je doživel razočaranje v Darmstadtu; vodil je z 2:0, a so domači najprej izenačili, v sodnikovem dodatku pa je Oscar Vilhelmsson zadnjeuvrščeni ekipi priboril veliko točko. Heidenhem in Wolfsburg pa sta igrala 1:1.

Drugi na lestvici Bayern bo tekmo tega kroga igral v nedeljo, ko bo gostil Werder. Tekmo Mainz - Union Berlin, ki bi morala biti v petek, pa so zaradi slabih vremenskih razmer oziroma nevarnosti za gledalce na stadionu prestavili.

Značke: nogomet, nemčija