Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 03.09.2022 20:20:50

Prava goliada! Napet milanski derbi, Handanović je kar trikrat pobral žogo iz mreže, na koncu pa je slavil ...

Nogometaši Milana in Interja so igrali mestni derbi v 5. krogu italijanske lige. S 3:2 je bil uspešnejši Milan.

Milanski derbi je pripadel branilcu naslova. V prvem polčasu je Marcelo Brozović Inter, pri katerem je Samir Handanović branil celo tekmo, popeljal v vodstvo, izenačil pa je Rafael Leao. V drugem delu sta Olivier Giroud in Leao poskrbela za vodstvo domačih s 3:1, v 67. minuti pa je Interjeve upe po ugodnem razpletu ohranil Edin Džeko, a modro-črnim ni več uspelo zatresti tekmečeve mreže.

Že pred tem je Fiorentina gostila Juventus in igrala 1:1. Torinčani so hitro povedli po akciji novincev, podal je Filip Kostić, zadel pa Arkadiusz Milik v deveti minuti. Firenčane je do izenačenja popeljal Cristian Kouame v 29. minuti, ob koncu polčasa pa je Luka Jović zapravil enajstmetrovko, ko je se je Mattia Perin toliko dotaknil žoge, da je ta končala v vratnici. Fiorentina je prevladovala na tekmi, vendar do zmage ji ni uspelo priti. Pri Juventusu ni igral Dušan Vlahović.

V nedeljo bo Cremonese gostil Sassuolo, Spezia bo igrala proti Bologni, Verona proti Sampdorii, Udinese z Jako Bijolom in Sandijem Lovrićem pa proti Romi.

Krog bodo v ponedeljek končali Monza in Atalanta, Salernitana in Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja ter Torino in Lecce.

Po nepopolnem 5. krogu je na vrhu Milan z 11 točkami, s tekmo manj in točko manj sledita Atalanta in Roma, po devet točk pa imata Juventus in Inter. Napoli in Lazio sta pri osmih.