MasterChef: Kje je sodnik Luka Jezeršek?

0 27.06.2023 11:34:59

Potočnik in Drašlerjeva na vrhu

Varineja Drašler in Domen Potočnik
AZS/METOD MOČNIK
V sklopu Podbrdo Trail Running Festivala je potekalo tudi državno prvenstvo v gorskem teku za člansko in mladinsko kategorijo. Med člani sta naslova slavila Domen Potočnik (Papež) in Varineja Drašler (Nanos).

Ker je tekmovanje potekalo le teden po svetovnem prvenstvu, se je poznal precejšen osip med najboljšimi tekmovalci. Tako v Baški grapi ni bilo najboljše trojice, Timoteja Bečana, Klemna Španringa in Mirana Cveta. To je izkoristil Potočnik, ki je na drugem mestu za 32 sekund prehitel Uroša Rozmana (Olimpik), ki je dobil sprint za drugo mesto s Timom Seničarjem (Savinjčan). Med dekleti je bila druga Martina Klančnik (Poljane), tretja pa Klara Ljubi (Krka).

Tridnevni tekaški festival v Podbrdu se je končal s preizkušnjo mlajših tekačev in tekačic. Državna prvaka med mladinci sta postala Maj Pritržnik (Kladivar) in Klara Močnik (Papež). Oba sta že na svetovnem prvenstvu na Tirolskem prejšnji teden dokazala, da sta vodilna svoje generacije.

Člani in članice so se pomerili na 10-kilometrski progi s 600 metri vzponov in spustov, mladinci in mladinke pa na 4,7-kilometrski z 270 metri vzponov in spustov.