Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

ku
0 22.11.2023 11:32:50

2. SKL: Praznik v Ilirski Bistrici

Česa takega v prvi ligi ne vidimo. Vsi prvoligaši lahko samo sanjajo o obisku in vzdušju, kakršnemu smo bili priča konec tedna na kraškem derbiju v Ilirski Bistrici.

Domača Plama Pur je gostila Mesarijo Prunk iz Sežane in v dvorani Osnovne šole Antona Žnideršiča se je zbralo kar 1000 gledalcev. Oziroma navijačev, kajti v nasprotju s kakšno drugo dvorano v Ilirski Bistrici vzdušje ni gledališko, pač pa ima domače moštvo glasno podporo s tribun, kjer ton navijanju seveda dajejo Japodi.

Tudi tokrat je bilo tako in na krilih privržencev so igralci Plame Pur kar leteli po parketu. Že takoj na začetku so povedli z 8:0 in gostom dali vedeti, naj si ta večer ne obetajo preveč. Po tistem vodstva niso več izpuščali, Sežanci so jim vseskozi gledali v hrbet. Ob koncu tretje četrtine so se približali na pet točk in takrat je za trenutek zadišalo po razburljivi zadnji četrtini, toda gostitelji so odgovorili z nizom 10:0 in stvari hitro spet postavili na svoje mesto. Razlika je zrasla do najvišjih 20 točk, ob koncu je bilo plus 18 za veliko slavje v dvorani. Anže Srebovt je za Plamo Pur nabral 21 točk in 12 skokov ter s tem dosegel statistični indeks 35, ki je bil najvišji v tem krogu. »Zmagali smo na težko pričakovanem derbiju, ki je bil poln emocij. Vso tekmo smo nadzirali rezultat in nalete Sežančanov, tako da smo tekmo mirno pripeljali do konca. V prvi vrsti bi se rad zahvalil zvestim Japodom in drugim navijačem, ki so nam pomagali utreti pot do pomembne zmage,« je povedal Luka Kreft.

Forza Portorož
Presenečenje kroga je uspelo Portorožu, ki je na kolena spravil Zlatorog, in to celo v Treh lilijah. Trener Laščanov Nejc Kobal je sicer že pred srečanjem opozarjal na Primorce, češ da gre za ekipo odličnih posameznikov in da stanje na lestvici ni pravi pokazatelj njihove kvalitete. Očitno je vedel, o čem govori, Portorožani so po izenačenem prvem polčasu na začetku tretje četrtine naredili niz 8:0 in vodstvo zadržali vse do konca, gostitelji, ki so igrali brez Leona Stipaničeva, niso več uspeli ujeti tekmecev. »Velika zmaga. Moram se zahvaliti fantom, ki so zmago posvetili meni, ker sem bil še dan prej na infuziji. A to ni pomembno, pomembna je zmaga. Gremo naprej, forza Portorož!« je bil vznesen Marko Jovanović.

»Predsednik mi je pred tekmo rekel, da nam ne morejo dati 15 trojk in naj jih pustimo metati. Res smo se odločili za tako taktiko, dali so nam jih šest. Imeli so težave z osebnimi napakami, pri majhnem številu igralcev jim je bilo težko. Čestitam mojim fantom, dobili smo skok, 40-odstotno metali za tri točke. Po kiksu v Celju smo bili malo nervozni. Posebej bi pohvalil Janka Kilibardo, ki je imel 11 skokov, pokazal je veliko željo in borbo. To sicer velja tudi za druge. Ni mi treba povedati, kaj bomo delali v ponedeljek na treningu, igrali bomo šport z žogo na dva gola,« je v svojem slogu zmago komentiral trener Denis Nusdorfer, ki v primeru zmage svojim varovancem na prvem naslednjem treningu privošči igranje nogometa. No, morda pa so ga včeraj kar izpustili in si ogledali veliki obračun v Stožicah ...

V gosteh sta slavila tudi Slovan in Vrhnika. Kodeljevčani so zmagali v Novi Gorici, potem ko so v zadnji četrtini naredili preobrat. Pred njo so zaostajali za 12 točk, nato pa počasi lovili domače in jih v zadnji minuti tudi prehiteli. Vrhničani so bili uspešni v Litiji, kjer je bil dvoboj večinoma izenačen, dokončno pa ga je z zadetima prostima metoma 13 sekund do konca odločil Rok Savić. Ob Plami Pur so doma zmagali še Troti, ki so zanesljivo ugnali Celje; dobili so prav vse četrtine.

8. krog
Gorica – Slovan 71:74 (Grum 15 (10 skokov), Sajevic 13 (5 skokov, 5 podaj), Lipičar (5 skokov) in Gavez (6 skokov) po 12; Vršnik 18, Lamut 14 (11 skokov), Oberlajt in Germ (6 podaj) po 11), Zlatorog Laško – Portorož 74:83 (Bratož 26 (5 skokov), Pirš 16, Tratar 15 (7 skokov); Hirschmann 28 (7 skokov), A. Rogelja 18 (5 skokov), Pristopnik 13), Troti – Celje 80:64 (Mori 22 (5 skokov), Vidrih 14 (10 skokov), Prus 13 (6 skokov, 7 podaj); Rizman (5 skokov, 6 podaj) in Boršić (5 skokov) po 14, Žepič 13), Plama Pur Ilirska Bistrica – Mesarija Prunk Sežana 88:70 (Srebovt 21 (12 skokov, 6 podaj), Košir 21, Hreščak 14 (7 skokov); Gage 29 (5 podaj), Ozbič 11 (6 skokov), Kukanja 10 (7 skokov)), Litija – Ipros Vrhnika 79:84 (Strel 24, Križanič 15 (7 skokov), Medved (9 skokov) in Novak po 13; Strel 24, Križanič 15 (7 skokov), Medved (9 skokov) in Novak po 13); Jutri: Ježica - Janče ECP Tactical (19.00)