Pregled - šport, 9. 3. (sobota)

Ljubljana, 9. marca - Pregled športnih dogodkov v Sloveniji in svetu v soboto, 9. marca.

NICA - Slovenski kolesarski as Primož Roglič je sedmo, predzadnjo etapo prestižne dirke Pariz-Nica končal na tretjem mestu. Slavil je njegov moštveni kolega pri Bora-hansgrohe, Rus Aleksandr Vlasov. Drugi je bil Belgijec Remco Evenepoel, vodilni pa je za las ostal Američan Brandon McNulty. Roglič je v skupni razvrstitvi šesti in zaostaja 1:21 minute.

BUENOS AIRES - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na najboljši možen način odprl novo sezono svetovnega prvenstva v elitnem razredu MXGP, saj je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred nedeljsko veliko nagrado Patagonije v argentinski Villi La Angosturi. Gajser je s tem pridobil tudi prvih deset točk v lovu na šesti naslov svetovnega prvaka.

SOFIJA - Taekwondoist Patrik Divkovič si je na kvalifikacijskem turnirju v Sofiji priboril pot na olimpijske igre v Parizu v kategoriji nad 80 kg. Dvakratni olimpijec Ivan Trajkovič je izpadel v drugi borbi.

BAKU - Telovadka Tjaša Kysselef, edina slovenska finalistka gimnastičnega svetovnega pokala v Bakuju, je v finalu preskoka zasedla šesto mesto. Zmagala je Bolgarka Valentina Georgijeva, ki je po današnjem uspehu in dveh drugih mestih v Kairu in Cottbusu neuradno že ujela olimpijsko vozovnico za nastop v Parizu.

OSLO - Domačinka Silje Opseth je zmagovalka uvodne tekme norveške turneje v Oslu, ki se je zaradi premočnega vetra končala že po eni seriji. Najbolj se je zataknilo pri vodilni tekmovalki v svetovnem pokalu Niki Prevc. Mlada Slovenka je na nastop čakala skoraj pol ure, na koncu pa uspešno opravila svojo nalogo in zasedla šesto mesto.

OSLO - Avstrijski smučarski skakalec Stefan Kraft je ubranil prednost iz prve serije in na uvodni tekmi svetovnega pokala norveške turneje v Oslu slavil še 11. zmago v sezoni. Timi Zajc je bil sedmi, Peter Prevc po daljavi dneva osmi, med najboljšo deseterico je končal tudi Domen Prevc, ki je bil deseti, tik za njim je na 11. mestu končal povratnik po poškodbi Anže Lanišek. Slovenski uspeh je z 18. mestom dopolnil Lovro Kos.

WINTERBERG - Slovenski deskar Rok Marguč je na zadnji posamični tekmi sezone svetovnega pokala v nemškem Winterbergu zasedel četrto mesto v paralelnem slalomu. Od Slovencev je v izločilnih bojih nastopil tudi Žan Košir, ki je izpadel v osmini finala in zasedel končno 15. mesto. V kvalifikacijah sta bila prepočasna Tim Mastnak na 22. in Gloria Kotnik na 17. mestu.

HOLMENKOLLEN - Slovenska nordijska kombinatorka Ema Volavšek je ob vrnitvi po poškodbi kolena na Holmenkollnu zasedla 11. mesto na tekmi svetovnega pokala. V svetovnem pokalu je nastopila prvič po dobrih 13 mesecih.

ARE - Italijanka Federica Brignone je zmagovalka veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v švedskem Areju. Od Slovenk je Neja Dvornik zasedla 16. mesto in za zmagovalko zaostala 3,13 sekunde, Ana Bucik pa se je z 28. mestom vendarle uvrstila na finale sezone v Saalbachu.

SALT LAKE CITY - Slovenska ženska štafeta je na biatlonski tekmi v ameriškem Soldier Hollowu zapravila priložnost za vidno uvrstitev. Pred zadnjim streljanjem so bile Lena Repinc, Polona Klemenčič, Kaja Zorč in Anamarija Lampič še na šestem mestu, nato pa je morala sicer najhitrejša v slovenski vrsti Lampič dvakrat v kazenski krog za končno deseto mesto. Na posamični tekmi pa je bila Lampič v sprintu, kjer je zgrešila kar pet tarč, na koncu 18.

LAHTI - Slovenka Tina Erzar je skupna zmagovalka medcelinskega pokala v smučarskih skokih. Šestnajstletnica je na veliki skakalnici v finskem Lahtiju prepričljivo slavila in potrdila slavje v skupnem seštevku. Žak Mogel pa je v Lahtiju zmagovalec prve od dveh tekem celinskega pokala. S tem je slavil svojo drugo zmago na tej ravni tekmovanja.

LJUBLJANA - Nogometaši Brava so se v 25. krogu Prve lige Telemach z Aluminijem razšli brez zadetkov, derbi kroga med Celjem in Mariborom pa se je končal z 1:1 (0:0).

PODČETRTEK - Ekipa Dobovca je še sedmič zapovrstjo osvojila slovensko futsalsko pokalno tekmovanje. V finalu pokala Term Olimia v Podčetrtku so Dobovčani s 4:2 odpravili Meteorplast Šic bar. V finalu ženskega pokalnega tekmovanja je Košana ubranila naslov, potem ko je s 5:1 premagala Celje.

DŽEDA - Nizozemski dirkač formule 1 Max Verstappen je zmagovalec dirke za veliko nagrado Savdske Arabije v Džedi. Trikratni svetovni prvak je po zmagi na uvodni preizkušnji v Bahrajnu slavil tudi na drugi postaji sezone. Drugi je bil vnovič njegov moštveni kolega, Mehičan Sergio Perez, tretji pa Monačan Charles Leclerc.