Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

/
/
1 17.11.2022 19:27:29

Po vodstvu Slovenije z 2:0 so Romuni v drugem polčasu močno pritisnili: končalo pa se je z ... (video)

Martin Metelko
Slovenska izbrana vrsta je z odliko opravila prvo polovico novembrske reprezentančne akcije.

V Cluju je odigrala pripravljalni obračun z Romuni in se veselila prve zmage v tej državi. Varovanci Matjaža Keka so odigrali odličen prvi polčas, v katerem so povsem nadigrali domačini. Pripravili so si veliko priložnosti, ob izjemni predstavi vratarja Moldovana pa izkoristili "samo" dve. V 26. minuti je v polno meril Benjamin Šeško, pet minut pozneje še Andraž Šporar.

Na začetku drugega dela se je selektor Kek odločil spremeniti sistem igre in namesto štirih igralcev v branilski vrsti na igrišče za nekaj časa poslal tri osrednje branilce. Romunom je to očitno ustrezalo, saj so močno pritisnili, tako da smo videli ravno nasprotno sliko kot v prvem delu. Nogometaši v rumeno-belih dresih so imeli veliko več od igre, si pripravili tudi veliko priložnosti, a je Jan Oblak odlično opravil svoje delo, enkrat pa mu je pomagal tudi prečnik. Romunom je uspelo prepoloviti prednost Slovenije v 64. minuti, ko je zadel Dragus, do konca pa se nato rezultat ni več spremenil.

ZADETKE SI LAHKO OGLEDATE TUKAJ.

Romunija  Slovenija 1:2 (0:2)
Cluj  Cluj Arena. Glavni sodnik: Nicolas Laforge (Belgija).
Strelci: 0:1 Šeško (26), 0:2 Šporar (31), 1:2 Dragus (63).
ROMUNIJA: Moldovan, Manea, Nedelcearu (od 73. Dragusin), Burca, Vatajelu (od 60. Oprut), R. Marin (od 84. Boloca), M. Marin, Cicaldau (od 60. Olaru), Cordea (od 46. Morutan), Puscas, Dragus (od 73. Petrila). Selektor: Edward Iordanescu.
SLOVENIJA: Oblak, Stojanović, Blažič (od 46. Mevlja), Bijol, Balkovec (od 70. Sikošek), Lovrić (od 46. Karničnik), Gnezda Čerin, Kurtić (od 85. Gorenc-Stanković), Verbič (od 79. Horvat), Šeško Šporar (od 46. Vombergar). Selektor: Matjaž Kek.
Rumeni kartoni (2-5): Dragus (34), Olaru (82); Lovrić (23), Balkovec (48), Stojanović (58), Verbič (66), Mevlja (86).