158167

Jürgen Klopp: Tudi ta zmaga je posebna

Avtor: Marko Premrl
4. 5. 2022, 12.36

Zmaga Liverpoola v polfinalu nogometne lige prvakov trenerja rdečih Jürgna Kloppa nikakor ni pustila ravnodušnega. Četudi je na klopi Liverpoola že navajen zmag, je Nemca potek dvoboja z Villarrealom ganil. "Ta zmaga je zelo posebna, ker je bila tako težka," je po zmagi s 3:2 na povratni tekmi v Villarrealu po poročanju tujih agencij dejal Klopp.

Liverpool se je v tretji finale lige prvakov v zadnjih petih letih uvrstil s skupnim izidom 5:2. Ta sicer precej skriva nervozo Kloppa in njegove ekipe po prvi polovici torkove tekme. Villarreal je namreč v prvih 45 minutah izničil vodstvo rdečih s prve tekme (2:0) in si priigral izjemno priložnost, da bi presenetil angleški klub.

A Liverpool si je z igro v drugem polčasu vendarle zagotovil napredovanje. “Občutek je, kot bi bila to uvrstitev v prvi finale. Vedno je to poseben občutek, saj gre za najboljše klubsko tekmovanje na svetu,” je dejal Klopp. “Spoštovanje Villarrealu. Ima odličen stadion in pripravil je izjemno predstavo. Za nas je to zelo posebno, ker je bilo tako težko,” je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP dejal 54-letni nemški strateg.

Ta si je močno želel zmago na gostovanju. “To je bila izjemna predstava naših fantov. Pred tekmo sem dejal, da si ne želim braniti rezultata s prve tekme, da si želim igrati na zmago. To nam je uspelo v drugem polčasu.”

Angleški mediji kot ključnega za preobrat Liverpoola na povratni tekmi izpostavljajo Luisa Diaza, ki ga je Klopp poslal na igrišče ob polčasu. Njegov prihod v igro je močno poživil igro rdečih, ki so po odmoru dosegli tri zadetke v 12 minutah. Diaz je bil med tistimi, ki je zatresel mrežo.

“On je poseben igralec,” je o 25-letnem Kolumbijcu dejal njegov soigralec Andy Roberts: “Ima ogromno talenta in veliko željo zmagovati. Odlično se znajde v naši ekipi.”

Liverpool se bo v finalu 28. maja v Parizu pomeril z boljšim iz dvoboja med Real Madridom in Manchester Cityjem. O zmagovalcu bo odločala današnja tekma, v Madrid pa Manchester City prinaša vodstvo s 4:3 s prvega srečanja prejšnji teden.

“Nikoli se ni lahko uvrstiti v finale, da nam je to uspelo tretjič v petih letih, pa je naravnost neverjetno,” je dodal Roberts: “Ne navijači ne igralci ne smemo takšnih dosežkov jemati zlahka.”

Na drugi strani je bil trener Villarreala Unai Emery po tekmi kljub razočaranju zadovoljen s predstavo svojih varovancev. “Ničesar ne obžalujem. Naučili smo se igrati proti najboljšim ekipam. Na koncu pa so nam zmanjkali nekateri odgovori,” je ocenil.

Prave odgovore v drugem polčasu je imel Klopp in njegovo moštvo. “Najprej trpiš, nato pa se odzoveš,” je povod za spremembe v igri v drugem polčasu na kratko povzel Klopp.

Preobrat je močno razveselil navijače ekipe iz mesta Beatlov, med njimi tudi košarkarskega superzvezdnika LeBrona Jamesa. Ta ima po izpadu po rednem delu lige NBA z Los Angeles Lakers letos več časa za druge dejavnosti, na tviterju pa je – oblečen v rdeč dres – po zmagi Liverpoola zapisal, da si bo v živo ogledal finale v Parizu.

James ima sicer več razlogov za navijanje za Liverpool, saj je prek lastništva delnic ameriške skupine Fenway Sports Group lastniško vključen tudi v angleški klub. Na ogled finala pa ga je povabil dolgoletni član Liverpoola Jamie Carragher, ki zdaj dela kot strokovni komentator za ameriško televizijsko mrežo CBS.

VIR: STA

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Rose prepričan, da Xavi Simons ostaja pri Leipzigu (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več