Gianluca Mancini je dosegel zmagovalni gol za Romo. Foto: AP

Prvi polčas nedeljske tekme med Romo in Juventusom ni navdušil navijačev na stadionu Olimpico, saj so videli peščico polpriložnosti. V eni izmed dveh Rominih je Paulo Dybala zapretil svojemu nekdanjemu moštvu z dobrim strelom, žogo je ukrotil vratar Juventusa. Ob koncu prvega polčasa je nogometaš Juventusa Adrien Rabiot po podaji Danila meril z glavo, a je vratar Rome tudi z malo sreče ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Prijateljski pozdrav trenerjev Massimiliana Allegrija (Juventus) in Joseja Mourinha (Roma) pred tekmo. Foto: EPA

Gianluca Mancini je v 53. minuti z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora premagal Wojciecha Szczesnyja in Romini navijači so poskrbeli za eksplozijo navdušenja.

Juan Cuadrado je hitro zatem izvedel prosti strel, zadel je okvir vrat, tako da je ostalo pri Romini prednosti. V 62. minuti je Nicola Zalewski storil hudo napako pred svojimi vrati, napadalec Juventusa Dušan Vlahović je skušal presenetiti vratarja Rome Rui Patricio, a je bil ta dovolj zbran.

Patricio se je izkazal z izjemno parado v 79. minuti, ko je z razdalje močno meril Angel Di Maria.

V 82. minuti je slavje Juventusa znova preprečila vratnica, ki jo je nespretno zadel Mancini.

V 98. minuti je Patricio ubranil še poskus Juventusa in sodnik je zapiskal konec tekme.

Lazio Napoliju zadal drugi prvenstveni poraz
25. krog je odprl derbi med Napolijem in Laziem. Na stadionu Diega Armanda Maradone so se minimalne zmage razveselili gostje iz Rima (0:1).

Lazio je imel prvo veliko priložnost na dvoboju, ko je v peti minuti urugvajski reprezentant Matias Vecino z glavo meril po prostem strelu, a je žogo z golove črte odbil Giovanni Di Lorenzo.

Matias Vecino je zadel proti Napoliju. Foto: EPA

Prav Matias Vecino je dosegel edini zadetek na tekmi, ko je v 67. minuti z izjemnim zadetkom zunaj kazenskega prostora in iz pol voleja ukanil domačega vratarja Alexa Mereta.

Napoli je bil blizu izenačenja dobrih deset minut pred koncem, ko je Victor Osimhen zadel prečko, izid pa se do konca dvoboja ni več spremenil.

Neapeljčani so tako doživeli drugi prvenstveni poraz v tej sezoni, a še vedno ostajajo na vrhu Serie A s 65 točkami. Inter jih ima 15 manj, Lazio pa 17. še točko več zaostaja Milan na četrtem mestu.