10072 ogledov

Neverjetno! Pirc Musar brez pravega treninga do naslova prvakinje

Nataša Pirc Musar Bor Slana/VladaRS/Flickr
Predsednica Slovenije zabeležila zmago na državnem prvenstvu.

Predsednica Nataša Pirc-Musar je na svojem facebook profilu objavila zmagovalne fotografije z državnega prvenstva v bowlingu. Postala je državna prvakinja v paru z Viktorijo Krivolucko. Zmagovalki sta nastopali za ekipo Feniks 1, v finalu sta za štiri točke premagali klubski soigralki Majo Debenec in Evo Krafogel (Feniks 2) s 342:338.

"Ne morem verjeti. Zmagala sem s sotekmovalko Viko na državnem prvenstvu v dvojicah, brez treningov, ker ni časa. Vesela," je na omenjenem socialnem omrežju zapisala predsednica  Slovenije.

Ta je tudi že v preteklosti osvajala lovorike na prvenstvih države, leta 2019 pa je postala generalna sekretarka Evropske zveze za bowling (ETBF). V svoji funkciji je bila zadolžena za pravne zadeve, komunikacijo z nacionalnimi zvezami, ob tem je vodila administracijo. Funkcija je bila neprofesionalna.

Na mesto generalne sekretarke je bila izvoljena soglasno na prvem zasedanju predsedstva evropske bowling federacije, ki je bilo v Ankari v Turčiji. Pirc Musarjeva je bila doslej tudi dvakrat direktorica mediteranskega prvenstva v bowlingu, ki je leta 2013 in 2017 potekalo v Ljubljani. Leta 2017 je tudi tekmovala za državno reprezentanco na tem prvenstvu in v ekipni tekmi osvojila skupaj s soigralci bronasto medaljo.

Je tudi ustanoviteljica Bowling kluba Feniks.