Oslo, tek na smučeh, svetovni pokal

Simen Hegstad Krüger zmagal na 50 km v Oslu

1

Simen Hegstad Krüger, Planica 2023 | Foto Grega Valančič/Sportida

Norveški smučarski tekač Simen Hegstad Krüger je zmagal na tekmi za svetovni pokal v domačem Oslu. Na 50 km s skupinskim startom v prosti tehniki so bili med deseterico zgolj Norvežani. Drugi je bil Hans Christer Holund s 5,7 sekunde zaostanka, tretji pa Martin Loewstroem Nyenget (+12,6).

Med 39 tekmovalci je bil sedmi vodilni v pokalu Johanness Hösfolt Klaebo, v cilju je bil minuto in 45,1 sekunde za 29-letnim Krügerjem, ki je slavil deveto posamično zmago v pokalu. V Planici je na nedavnem svetovnem prvenstvu osvojil prve tri zlate medalje na svetovnih prvenstvih.

Na 11. mestu je bil tokrat prvi tekmovalec, ki ni član norveške ekipe, Britanec Andrew Musgrawe (+2:38,8).

Slovenskih tekmovalcev ni bilo na startu. V nedeljo se bodo v enaki disciplini in na enaki razdalji pomerile še smučarske tekačice.