Dvojna zmaga slovenskih smučarskih skakalk na EI v Zakopanah

Smučarska skakalka Nika Križnar (277,4 točke) je na evropskih igrah v poljskih Zakopanah zmagala na veliki skakalnici. Druga je bila še ena Slovenka Nika Prevc (248,2), tretja pa Nemka Selina Freitag (245,8).

Nika Prevc je po posamičnem srebru z mešano ekipo osvojila še
bron. Foto: STA
Nika Prevc je po posamičnem srebru z mešano ekipo osvojila še bron. Foto: STA

KRAKOV > Slovenska mešana ekipa v smučarskih skokih je sicer na evropskih igrah na Poljskem z bronom osvojila sedmo slovensko odličje, osmo pa je v kickboxu priborila Tyra Barada. Smučarski skakalni program evropskih iger s sedežem v Krakovu se odvija na preizkušenem prizorišču svetovnega pokala v Zakopanah. Mešana slovenska ekipa v postavi Nika Prevc, Timi Zajc, Nika Križnar in Anže Lanišek je z 872 točkami osvojila bronasto odličje. Zmagali so Avstrijci (939,3) pred Norvežani (876,7). K slavju Avstrije je pripomogel tudi koroški Slovenec iz Straje vasi v Ziljski dolini, Daniel Tschofenig - član slovenskega ŠD Zahomc. Slovenija je po uvodnem skoku Nike Prevc celo povedla. Nika je tudi z dobrim drugim skokom - ob manj razpoloženih fantih - poskrbela, da je imela Slovenija dovolj zaloge vsaj za tretje mesto. Drevi se je začelo še posamično tekmovanje na veliki skakalnici - najprej z nastopi deklet. Jutri bodo na vrsti še fantje.

Druga najuspešnejša slovenska disciplina današnjega programa je bila kickbox, v katerem je osmo slovensko odličje osvojila mariborska borka Tyra Barada. V četrtfinalu je v kategoriji do 50 kg premagala Avstrijko Liso Heim. Ker tekmovanje ne predvideva boja za bron, je Štajerka z uvrstitvijo v današnji polfinale že najmanj bronasta.

Na tekmovanju slalomistov na divjih vodah so bili danes v Krakovu na vrsti tudi primorski nastopi. Kanuisti so namreč imeli kvalifikacije, med slovenskimi fanti pa so v polfinale napredovali vsi. Član Soških elektrarn Luka Božič je dosegel celo tretji čas. Z 18. mestom je napredoval tudi njegov klubski kolega Nejc Polenčič. Osmi je bil Ljubljančan Benjamin Savšek. Fantje so nato vozili ekipne vožnje in so z osmim mestom razočarali. Ekipa lanskih svetovnih prvakov je bila sicer oslabljena - brez Anžeta Berčiča. Med dekleti sta v polfinale - sicer pri repu lestvice - napredovali posoška tekmovalka Alja Kozorog in Ljubljančanka Eva Alina Hočevar. Ekipno so dekleta zasedla peto mesto, a so bila daleč od brona.

Primorska je bila danes zastopana tudi v strelstvu, a je bil Jože Čeper iz Vremskega Britofa za osem krogov premalo natančen, da bi se s hitrostrelno pištolo na 25 metrov uvrstil v finale. Zadel je 572 krogov.