Koncept razstave se osredotoča na širino delovanja zbirke in njene zbiralne politike. Hilger je bil med drugim vrsto let na čelu Zveze združenj evropskih umetnostnih galerij - FEAGA, predsednik Združenja avstrijskih galerij moderne umetnosti ter pomemben člen pri vzpostavljanju vloge galerij kot partneric muzejev in zbirateljev.

Njegova zbirka poleg del sodobne umetnosti 21. stoletja obsega tudi obdobje modernizma in različnih mednarodnih umetniških gibanj 20. stoletja. Temu sledi tudi razstava z izborom del 38 mednarodno uveljavljenih ali uveljavljajočih se umetnikov z vsega sveta, so zapisali v galeriji.

Zbirka ni teritorialno omejena in obsega tudi države, ki niso intenzivno vpete na mednarodni zemljevid sodobne umetnosti. Njeno delovanje je povezano z zastopanjem avtorjev na uglednih umetniških mednarodnih sejmih (med drugim tudi Art Basel), z njihovimi razstavami v lastnih galerijah (Galerie Ernst Hilger, HilgerBROTKunsthalle in Hilger NEXT) in v sodelovanju z vabljenimi kuratorji, organiziranjem umetniških rezidenc in s produkcijo.

Razstava želi prikazati zgodbo o podpori umetnosti, o krepitvi vezi med zbirateljem, umetnikom in širšo javnostjo ter o ozaveščanju glede vloge in pomena umetnosti za družbo, so še zapisali v galeriji.

Na razstavi so z deli med drugim zastopani Ian Burns, Tony Cragg, Gunter Damisch, Lucio Fontana, Irwin, William Kentridge, Joseph Kosuth, Ivan Moudov, Hermann Nitsch, Cameron Platter, Arnulf Rainer, Mel Ramos, Hans Staudacher, Mladen Stilinović, Miha Štrukelj, Marco Tirelli in Erwin Wurm.

Razstava bo na ogled do 29. maja.