Končalo se je finale v metu diska v na olimpijskih igrah v Tokiu. V boju za stopničke je bil tudi slovenski metalec diska Kristjan Čeh, ki je v kvalifikacijah zasedel skupno tretje mesto.

Po prvi seriji metov je Čeh ostal brez rezultata, saj je v prvem poskusu prestopil. V drugem poskusu je vrgel 62,95, kar je bil osmi rezultat prvega dela finala. V petem poskusu je dosegel svoj najboljši rezultat dneva (66.62m), kar je na koncu pomenilo peto mesto.

V finale s tretjim rezultatom

Čeh je v kvalifikacijah tretje mesto zasedel s 65,45 metra in se s tem zanesljivo uvrstil v finale. Dva metra in šest centimetrov visoki Ptujčan je v drugem poskusu sicer presegel 66 metrov, kar je bila kvalifikacijska norma za finale, a je v obratu za las prestopil iz kroga za izmet.