V sredo v Kopru potrdili 43 okužb, obalno-kraški regiji se obeta tudi delna omejitev gibanja

V Sloveniji je bilo včeraj opravljenih 4565 PCR testov. Pozitivnih je bilo 852 oziroma 18,7 odstotka testov. Opravili so tudi 25.095 hitrih antigenskih testov, kažejo podatki Sledilnika za covid-19. Najslabša epidemiološka slika je še vedno v obalno-kraški statistični regiji, za katero je vlada zaostrila ukrepe za preprečevanje širjenja koronavirusa. Obeta se tudi delna omejitev gibanja.

 Foto: Leo Caharija
Foto: Leo Caharija

LJUBLJANA > Na podlagi mnenja svetovalne skupine pri ministrstvu za zdravje je vlada na včerajšnji seji odločila, da trenutne razmere ne dopuščajo dodatnih sproščanj veljavnih ukrepov. Slovenija je še vedno v oranžni fazi, obalno-kraška statistična regija pa je zaradi slabše epidemiološke slike in trenda poslabševanja ponovno obarvana v rdeče.

Na Primorskem so daleč največ okužb ponovno potrdili v Kopru, in sicer 45. V Novi Gorici so potrdili 18 okužb, v Izoli 12. V Piranu, Postojni in Ajdovščini so potrdili po 9 novih okužb. V Sežani so potrdili 7 okužb, v Ilirski Bistrici in Idriji 6. V Pivki in Ankaranu so potrdili po 5 okužb, po 4 pa v občinah Šempeter-Vrtojb in Miren-Kostanjevica. V Brdih, Vipavi in Cerknem so potrdili po 3 okužbe. V občini Renče-Vogrsko so potrdili 2 okužbi, v Tolminu in Kanalu pa po eno.

Vlada je v obalno-kraški regiji zato zaostrila ukrepe za preprečevanje širjenja koronavirusa. Od sobote bodo ponovno zaprte nekatere trgovine in storitve, kot to velja v rdeči fazi. Vladna govorka Maja Bratuša je na novinarski konferenci za obalno-kraško regijo napovedala tudi delno omejitev gibanja in prepoved zbiranja ljudi. Podrobnejše informacije bodo posredovali na jutrišnji novinarski konferenci.

Namestnik generalnega direktorja policije Tomaž Pečjak je na današnji novinarski konferenci povedal, da bo zaradi epidemioloških razmer najverjetneje onemogočeno vstopanje in zapuščanje obalno-kraške regije, zato naj konec tedna ljudje ne načrtujejo obiskov te regije.

14-dnevna incidenca v Sloveniji znaša 508,7. Najvišja je v obalno-kraški regiji, in sicer 834,3, sledi primorsko-notranjska s 610,3. Goriška je z incidenco 423,1 pod slovenskim povprečjem.

Sedemdnevna incidenca v Sloveniji je 254,3. Tudi tu je krepko najvišja - 436 -v obalno-kraški regiji.

Sedemdnevno povprečje potrjenih okužb v Sloveniji je 763. V obalno-kraški regiji je sedemdnevno povprečno število potrjenih okužb 73, meja za rdečo fazo in prehod v črno je 76.

V bolnišnicah je hospitaliziranih 546 covidnih bolnikov, intenzivno nego potrebujejo 103, dva manj kot dan prej. Včeraj so v bolnišnice sprejeli 57 covidnih bolnikov, odpustili pa 50. Umrlo je sedem oseb s covidom-19.


Najbolj brano