Aleks Vlah je dosegel pet zadetkov, potem pa je bil izključen v 57. minuti. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma je bila zelo živčna, sodnika Igor in Dejan Ivančič sta pokazala kar štiri rdeče kartone, pri gostiteljih ga je prejel Aleks Vlah, pri gostih pa trener Mirko Skoko, Žan Grojzdek in Veljko Stanojević.

Po prvem polčasu ni kazalo na napeto končnico v mestu ob Savinji, saj so gostitelji po vodstvu z 8:7 popolnoma zagospodarili v dvorani Zlatorog in si tik pred odhodom na veliki odmor po golu Tadeja Mazeja priigrali že osem golov prednosti (17:9).

A izbranci domačega trenerja Alema Toskića so na začetku drugega polčasa prikazali zelo medlo predstavo, kar so Dolenjci izkoristili in v 48. minuti izenačili na 24:24.

Prelomni trenutki dvoboja so vendarle minili v znamenju domačih rokometašev. V naslednjih štirih minutah so naredili delni izid 4:0 in povedli z 28:24. V končnici si kljub stalnemu pritisku gostov in nekaterim vročekrvnim dogodkom niso dovolili novih stresnih trenutkov, so pa izgubili nekaj energije, ki jo bodo potrebovali za četrtkovo tekmo Lige prvakov v Nantesu.