Dobovec letos šestič nastopa v elitnem delu, petič zapored. Potem ko je v glavnem delu prejšnji mesec na Malti naletel na Barcelono in izgubil z 8:0, se je tokrat srečal s trenutno drugouvrščenim moštvom španskega prvenstva.

V prvem polčasu so bili Slovenci povsem enakovredni in tudi dvakrat povedli, ko sta zadela Teo Turk in Vedran Matošević v 7. in 9. minuti. A je španska ekipa obakrat hitro odgovorila in izenačila še v isti minuti, potem pa dosegla še vodilni zadetek za vodstvo ob polčasu s 3:2.

Za Dobovec je bil usoden slab začetek drugega polčasa, ko so gostitelji v treh minutah zadeli še dvakrat in povedli s 5:2. Sledilo je še eno slabo obdobje slovenskih prvakov, ob koncu so namreč Španci na hitro dosegli še dva gola za visoko zmago. Za Mallorco sta bila dvakratna strelca Chaguinha in Cleber.

Dobovec bo v četrtek ob 17.00 igral proti Makarski, v soboto ob isti uri pa še s Piastom Gliwicami. Na sklepni turnir četverice se uvrsti zmagovalec skupine.