Norvežan v zahtevnih razmerah korak pred vsemi, razočaranje za Hadalina

5

Henrik Kristoffersen | Henrik Kristoffersen je bil v obeh vožnjah razred zase. | Foto Guliverimage

Henrik Kristoffersen je bil v obeh vožnjah razred zase.

Norvežan Henrik Kristoffersen je zmagovalec slaloma za svetovni pokal v Garmisch-Partrenkirchnu. Norvežan je bil najhitrejši že po polovici preizkušnje, v finalu pa je v zahtevnih razmerah še povišal prednost pred konkurenti. Drugo mesto je osvojil Avstrijec Manuel Feller (+1,22), tretje pa Francoz Clement Noel (+1,46). Edini slovenski predstavnik Štefan Hadalin je z zaostankom 4,32 in 32. mestom ostal brez točk.

V zahtevnih razmerah in toplem vremenu je bil v Garmisch-Partrenkirchnu v obeh vožnjah razred zase Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je na razriti progi v prvi vožnji dobro unovčil startno številko ena, v finalu pa je proti konkurentom kljub težkim razmeram na progi še pridobil in na koncu slavil tretjo zmago na tem prizorišču, skupno pa 29. v karieri, s katero je tudi prevzel vodstvo v slalomskem seštevku. Kristoffersen je prvi smučar po Italijanu Albertu Tombi s tremi slalomskimi zmagami v Garmisch-Partenkirchnu. Od Norvežanov ima od Kristoffersena več zmag le Aksel Lunds Svindal (36), že zdaj pa je daleč najuspešnejši norveški slalomist.

28-letni Kristoffersen je na koncu za kar sekundo in 22 stotink ugnal drugega Avstrijca Manuela Fellerja, ki je v finalu na slabo utrjeni progi pridobil dve mesti in je 18. v karieri stopil na stopničke za zmagovalce. Tretje mesto je pripadlo Francozu Clementu Noelu (+1,46), ki je tako dobil obliž na rano po dveh zaporednih odstopih. V finalu je odlično uspelo odpeljati Italijanu Stefanu Grossu, ki je pridobil kar 21 mest, na koncu pa je osvojil peto mesto (+1,79). Drugouvrščeni po prvi vožnji, Nemec Linus Strasser, je v finalu po dobrih vmesnih časih odstopil.

Do tega slaloma vodilni v skupnem seštevku discipline Lucas Braathen je v prvi vožnji z visokim zaostankom sicer prišel do cilja, a je bil nato diskvalificiran.

Štefan Hadalin je ostal brez finala. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Štefan Hadalin je ostal brez finala. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Hadalin z ničlo

Slovenija v finalu ni imela svojega predstavnika. V prvi vožnji se je s številko 33 kot edini Slovenec na progo podal Štefan Hadalin, ki pa se na načeti progi ni znašel najbolje, z zaostankom 4,32 je bil prepočasen za finale, preizkušnjo je sklenil na 32. mestu. Za najboljšo trideseterico in uvrstitvijo v drugo vožnjo je sicer zaostal le za 13 stotink sekunde. To je bila sicer že šesta zaporedna ničla za Hadalina. Nazadnje je točke pridobil na uvodni tekmi sezone v Söldnu, kjer je veleslalom, na katerem je bil Žan Kranjec drugi, končal na devetem mestu.

"Glede na to, kako se je tekma razvijala, sem bil prepričan, da se bo Štef uvrstil v finale, kar je dokazoval na zadnjih treningih. Žal mu ni uspelo držati višjega tempa na srednjem delu proge. Bomo delali naprej in rezultat se mora pokazati kmalu," je po koncu dejal slovenski trener Dušan Blažič, ki je v Garmischu bdel nad slovensko zasedbo.

Tijan Marovt zaradi bolezni ni nastopil.

Konec tedna bosta moški tekmi v Adelbodnu v Švici, kjer bo nastopil tudi Kranjec. V primeru sobotne zmage na zahtevnem veleslalomu bo Kranjec nastopil tudi na nedeljskem slalomu.