Guro Reiten in soigralke se bodo za zmago v skupini A zelo verjetno pomerile z Anglijo v ponedeljek zvečer. Foto: EPA

Norvežanke so vprašanje zmagovalk rešile že v prvih 45 minutah. Julie Blakstad je zatresla mrežo v 10. minuti, Frida Maanum je na 2:0 povišala tri minute zatem po veliki napaki obrambe Severne Irske. Po pol ure igre je bilo že 3:0 po zadetku Caroline Hansen z bele točke.

Zadetki Norveške v prvem polčasu tekme proti Severni Irski

Nelsonova dosegla zgodovinski zadetek za Severno Irsko
Igralka Liverpoola Rachel Furnness je v 48. minuti z leve strani podala pred vrata, kjer je Julie Nelson z glavo zatresla mrežo. To je bil prvi zadetek za Severno Irsko na evropskih prvenstvih. Norvežanke so hitro odgovorile. Guro Reiten je z levico postavila končni izid v 54. minuti.

Prodali že več kot pol milijona vstopnic
Evropsko prvenstvo, ki so ga v sredo odprle gostiteljice in Avstrijke pred 68.000 gledalci na Old Traffordu (1:0), bo potekalo do 31. julija. Na njem sodeluje 16 reprezentanc, ki so razdeljene v štiri skupine. Dve najboljši iz vsake skupine bosta napredovali v četrtfinale. Naslov branijo Nizozemke.

Zadetka iz drugega polčasa tekme Norveška - Severna Irska

Organizatorji so prodali že več kot 500.000 vstopnic. Dozdajšnji rekord evropskega prvenstva za ženske je skupno 240.000 gledalcev iz leta 2017 na Nizozemskem. Uefa je podvojila nagradni sklad glede na prejšnji EP, razdelila bo 16 milijonov evrov.