Riyad Mahrez v objemu z Erlingom Haalandom. Razmerje v posesti žoge je bilo 79:21 odstotkov za City. Foto: Reuters

Najzaslužnejši za visoko zmago je bil Riyad Mahrez, ki je dosegel vse tri zadetke. Alžirec je mrežo moštva, ki je trenutno na drugem mestu v Championshipu, načel v 43. minuti z 11-metrovke, potem ko je prekršek nad Bernardom Silvo storil Daniel Jebbison.

V 61. minuti je na 2:0 povišal po prodoru s sredine igrišča skozi medlo obrambo, pet minut pozneje pa je končni izid postavil po nizki povratni podaji Jacka Grealisha. To je bil prvi hat-trick v polfinalu Pokala FA po letu 1958, ko je nogometaš Manchester Uniteda Alex Dawson tri gole dosegel proti Fulhamu.

City v tej sezoni v tem tekmovanju še ni prejel zadetka, sam pa jih je tekmecem nasul 17. V finalu, ki bo 3. junija, bo igral 12-ič. Drugega finalista bo dal nedeljski dvoboj Brighton - Manchester United. Kluba iz Manchestra se v finalu nista srečala še nikoli.

Grealish in najboljši strelec Premier lige Erling Haaland sta pred 69.603 gledalci (veliko sedežev na slovitem stadionu je ostalo praznih) igrala do 67. oziroma 68. minute. Nato jima je trener Pep Guardiola namenil počitek, saj City v sredo na Etihadu čaka izjemno pomemben neposredni obračun z Arsenalom v boju za naslov angleškega prvaka. Uvrstil se je tudi v polfinale Lige prvakov, kjer se bo pomeril z madridskim Realom.