Kirian Rodriguez Concepcion je povzročal velike težave obrambi Atletica. Foto: EPA

Madridčani so imeli premoč, ki pa je bila v prvem polčasu jalova. V nadaljevanju je v 52. minuti za domače zadel kapetan Kirian Rodriguez, potem ko je obramba Atletica zastala, misleč, da je žoga ob začetku akcije prečkala stransko črto igrišča.

Atletico je po zaostanku skušal zaigrati napadalneje, vendar so četrt ure pred koncem gostitelji izkoristili napako v obrambi tekmecev in Benito Martinez je v 75. minuti še drugič premagal Oblaka.

Alvaro Morata je dosegel edini zadetek za Atletico. Foto: EPA

Morata znižal, nato pa zadel še prečko

V zadnjih minutah je Atletico močno pritisnil, Alvaro Morata je znižal v 83. minuti z desno nogo po natančnem predložku Rodriga Riquelmeja z desne strani.

V 90. minuti je Morata stresel še prečko, potem ko je vratar Alvaro Valles še uspel odbiti strel Pabla Barriosa. Na sporedu je bilo še osem minut sodnikovega dodatka. Las Palmas je zdržal vse nalete in se veselil prve zmage nad Atleticom po letu 1987.

Ronald Araujo. Foto: EPA

Araujo v polno z glavo po podaji Gündogana

Barcelona je v soboto z 0:1 slavila v San Sebastianu na gostovanju pri Real Sociedadu, ki letos igra v Ligi prvakov. Edini zadetek je v 92. minuti dosegel branilec Ronald Araujo.

Katalonci so bili v prvem polčasu povsem neprepoznavni, odlično pa je deloval predvsem Sociedadov zgodnji pritisk na zadnjo vrsto tekmecev. Kljub številnim ugodnim položajem pa jim je predvsem v zaključku zmanjkalo nekaj točnosti, večkrat je bil na mestu tudi vratar Marc-Andre ter Stegen.

Tudi v drugem polčasu so imeli sprva več od igre gostitelji, a je Barcelona kaznovala njihovo nepazljivost v obrambi tik pred koncem.

V sodnikovem dodatku je Araujo izkoristil podajo Ilkaya Gündogana in mrežo zatresel z glavo. Zadetek so sodniki sprva razveljavili zaradi domnevnega prepovedanega položaja, a so ga v sobi za VAR potrdili in Xavijevi varovanci so po porazu na el clasicu prejšnjo soboto (1:2) osvojili pomembne tri točke.