Dončić je igral 34 minut, iz igre je metal 11-19 (za tri točke 3-8, prosti meti 0-3), zbral pa je še pet podaj in tri skoke ter blokado, imel pa je tudi sedem izgubljenih žog.

»V zadnji četrtini sem igral precej agresivneje kot v prvih treh. To moram početi celo tekmo,« je ameriškim medijem po srečanju povedal Dončić.

Slovenski zvezdnik je zadnji koš dosegel štiri minute pred koncem, ko je zadel za vodstvo s 100:90. Prednosti njegova ekipa, pri kateri zaradi težav s hrbtom ni igral Kristaps Porzingis, ni več izgubila, čeprav so se gosti še približali na 102:99 minuto pred koncem. Nato pa sta po en prosti met za končni izid zadela Reggie Bullock in Dorian Finney-Smith (14 točk, 8 skokov).

Slab začetek, dober konec

Domači košarkarji so tekmo sicer zelo slabo začeli, saj je San Antonio že v prvi četrtini vodil tudi z 20 točkami razlike (23:3, 25:5), toda v drugi četrtini so odigrali bolje in izničili zaostanek. Še v tretji četrtini so bili večinoma par točk v zaostanku, po izidu 86:84, za katerega je poskrbel Dončić s podajo za »alley-oop« Dwightu Powellu, v zadnji četrtini pa niso več izpustili vodstva.

»Malce počasi smo začeli tekmo, to se ponavlja od začetka sezone,« je slab začetek milo opisal trener Dallasa Jason Kidd. Dončić je bil ostrejši: »To je bil slab začetek, res slab. Nobene energije, vsi smo bili površni. Grozno je bilo.«

Kot je pojasnil Kidd, so igralci s klopi poskrbeli za ustrezen ritem, potem pa je steklo tudi drugim.

Jalen Brunson je bil z 19 točkami drugi strelec Dallasa, Maxi Kleber pa je 12 točkam dodal 10 skokov in šest blokad. Pri gostih je bil najboljši Dejounte Murray s 23 točkami, 10 skoki in osmimi podajami.

Dallas že v noči na soboto čaka tekma v gosteh pri Denverju Vlatka Čančarja.

Utah Jazz ostajajo neporaženi

Košarkarji Utah Jazz so v Houstonu odpravili Rockets s 122:91 in so ostali edina neporažena ekipa lige, saj je Memphis po podaljšku v gosteh odpravil Golden State s 104:101. Ja Morant je za zmagovalce dosegel 30 točk, Stephen Curry pa 36 za gostitelje ob njihovem prvem porazu v novem tekmovalnem obdobju. Slednje velja tudi za igralce Bulls, New York je namreč zmagal v Chicagu s 104:103.

Na drugih tekmah je Philadelphia s 110:102 premagala Detroit, pri čemer je Joel Embiid za domače zbral 30 točk in 18 skokov, Washington, pri katerem so štirje igralci presegli 20 točk (največ jih je dosegel Bradley Beal - 27), je ugnal Atlanto s 122:111, pri slednji je John Collins zbral 28 točk in 12 skokov.