Harry Kane je zadel 50. gol za reprezentanco. Na lestvici najboljših strelcev v angleški reprezentanci je pred njim le Wayne Rooney s 53 goli. Foto: Reuters

Že 21 let je minilo od zadnjega zgodovinskega srečanja med Nemčijo in Anglijo, na katerem so trije levi v nepozabnem reprezentančnem obračunu s kar 5:1 razbili elf. A veliko bolj svež je zadnji dvoboj z lanskega evropskega prvenstva, na katerem so Angleži doma v osmini finala na Wembleyju suvereno premagali Nemce z 2:0.

Vendar je zasedba Garetha Southgata na Bavarsko prišla s porazom na Madžarskem (0:1), medtem ko so izbranci Hansija Flicka v Italiji remizirali (1:1). Poraženec reprezentančnega derbija bo najbrž izločen iz boja za zmago v skupini 3 Lige A.

Nemčija je bila v prvem polčasu nevarnejša, imela je več idej v napadu, dvakrat je tudi zatresla angleško mrežo. Enega izmed zadetkov, ki ga je v 23. minuti zabil Jonas Hoffman, je sodnik razveljavil zaradi nedovoljenega položaja. Nogometaš pa se je vpisal med strelce v 50. minuti. Joshua Kimmich ga je zaposlil z lepo podajo, Hofmann pa je silovito streljal. Pickford se je dotaknil žoge, toda strel je bil premočan, da bi ga lahko ubranil.

Tudi v drugem polčasu je imela pobudo Nemčija. V angleški vrsti je bil nevaren Harry Kane, ki je tako v prvem polčasu kot v drugem imel nekaj priložnosti, ob koncu pa je bil rešitelj Anglije. Schlotterbeck je zrušil kapetana Anglije na tla v kazenskem prostoru, sodnik je po pregledu VAR-a pokazal na belo točko. Kane je zanesljivo izvedel 11-metrovko za izenačenje.

Jonas Hofmann je zadel za Nemce. Foto: Reuters

Anglija je tako prišla do prve točke po dveh krogih v skupini 3, Italija je vpisala prvo zmago, Nemčija drugi remi, Madžarska pa je presenetljivo druga, potem ko je v uvodnem nastopu premagala Anglijo z 1:0.

Slovenija, ki je v Stožicah izgubila s Švedsko 0:2 in v Beogradu s Srbijo 1:4, bo naslednjo tekmo v ligi B odigrala v četrtek na Norveškem.

LIGA NARODOV

LIGA A, skupina 3

Nemci menijo, da je bila 11-metrovka sporna

2. krog:
NEMČIJA – ANGLIJA 1:1 (0:0)
Hofmann 50.; Kane 88./11-m

Nemčija: Neuer, Kloestermann, Rüdiger, Schlotterbeck, Raum, Kimmich, Gündogan (83./Sane), Hofmann (65./Gnabry), Musiala (65./Werner), Havertz, Müller (75./Goretzka).

Anglija: Pickford, Trippier, Maguire, Stones, Walker, Phillips (14./Bellingham), Rice, Sterling, Mount (72./Grealish), Saka (80./Bowen), Kane.

Sodnik: Carlos Del Cerro Grande

ITALIJA - MADŽARSKA 2:1 (2:0)
Barella 30., Pellegrini 45.; Mancini 61./ag

Vrstni red: Italija 4, Madzarska 3, Nemcija 2, Anglija 1.

LIGA B, skupina 3

BiH - ROMUNIJA 1:0 (0:0)
Prevljak 68.

FINSKA - ČRNA GORA 2:0 (2:0)
Pohjanpalo 31., 38.

Vrstni red: BiH in Finska po 4, Črna gora 3, Romunija brez točke.

LIGA C, skupina 1

FERSKI OTOKI - LUKSEMBURG 0:1 (0:0)
RK: Joensen 68., Vatnhamar 81./oba Ferski otoki

LITVA - TURČIJA 0:6 (0:2)
Sinik 2., 14., Dursun 56./11-m, 81., Akgun 89., Dervisoglu 91.

Vrstni red: Turčija in Luksemburg po 6, Ferski otoki in Litva brez tocke.

Slovaki odpustili Tarkoviča

Slovaška nogometna zveza je zaradi slabih rezultatov odpustila selektorja Štefana Tarkoviča. Kaplja čez rob je bil domači poraz reprezentance na tekmi lige narodov proti Kazahstanu z 0:1, ki ga je tudi sam selektor ocenil kot sramote