Argentina je izgubila prvič kot aktualna svetovna prvakinja. Foto: Reuters

Brazilija je izgubila drugič zapored. V Barranquilli je bila z 2:1 boljša Kolumbija.

V Kolumbiji je blestel v zadnjem času velikokrat izpostavljeni Luis Diaz. Ta je z dvema goloma v drugem polčasu domači reprezentanci zagotovil tri točke. V zadnjem času je nogometaš Liverpoola preživljal dramo v zasebnem življenju, saj so mu v domovini ugrabili očeta Manuela Diaza. Tega je gverilska skupina, ki sprva ni poznala identitete ugrabljenca, nato prejšnji teden izpustila, Diaz se je s svojima staršema prvič po ugrabitvi srečal ob zboru reprezentance na začetku tega tedna.

Brazilci so proti Kolumbiji povedli prek Gabriela Martinellija po vsega treh minutah, Diaz pa je mrežo nato zatresel v 74. in 78. minuti.

Kolumbija je po petih odigranih tekmah napredovala na tretje mesto in ima devet točk. Po porazu Argentine tako ostaja edina neporažena reprezentanca v kvalifikacijah za SP 2026. Brazilija je zdrsnila na peto mesto in ima sedem točk.

Argentinci so kot aktualni svetovni prvaki prvič zelenico zapustili sklonjenih glav. V čvrstem derbiju proti Urugvaju so na La Bomboneri izgubili z 0:2, kar je njihov prvi poraz v 25 kvalifikacijskih tekmah.

Za Urugvajce je najprej zadel Ronald Araujo v 40. minuti, kar je bil sploh prvi prejeti zadetek Argentine po finalu SP-ja v Katarju, ko je "hat-trick" dosegel Francoz Kylian Mbappe.
Lionel Messi je s prostega strela v 56. minuti zadel okvir vrat, po njegovi izgubljeni žogi pa je na drugi strani po protinapadu v 87. minuti zadel Darwin Nunez.

Urugvaj je ostal na drugem mestu, a se svojim sosedom, ki jih je premagal prvič po letu 2013, približal na vsega dve točki.