Ekipa Chicago Bulls, za katero Goran Dragić tokrat ni igral, je v Atlanti s 110:108 v napetem zaključku premagala Hawks. Chicago je dan prej zmagal v Miamiju, ko je Dragić proti svoji nekdanji ekipi dosegel osem točk in požel ovacije navijačev domačih ob vstopu v igro.

Dallas se je tokrat oddolžil Timberwolves za poraz pred dvema dnevoma, prav tako v Minneapolisu, ko sta bila izključena tako Dončić kot tudi njegov trener Jason Kidd, ki je moral plačati 25.000 ameriških dolarjev kazni.

»Iskreno mislim, da smo imeli tokrat precej več moči. Govorica telesa je bila prava. Danes je bilo res izjemno, imeli smo lekcijo na tekmi prej. Na vsaki tekmi moramo igrati na tak način, kot smo danes. Veliko smo se naučili iz teh dveh tekem,« je povedal Dončić.

»Veliko smo izboljšali predvsem v končnici tekme. Luka je zadel nekaj pomembnih metov, ne zgolj trojk, nato pa je bil odličen asistent. Zaupal je soigralcem, da bodo zadevali pomembne mete,« je ocenil Kidd.

»Zadeli so štiri trojke v nizu, to je bilo 12 točk v dvajsetih sekundah. To je povsem spremenilo ritem igre, in to v zaključku. Drugače bi zmagali nocoj. Mislim, da smo bili boljše moštvo, ampak te trojke na koncu,« je vzrok za poraz v nizu trojk tekmecev sredi zadnje četrtine našel Austin Rivers. Bil je drugi strelec domačih z 21 točkami, dve več je prispeval Anthony Edwards.

Francoz Rudy Gobert se je vrnil v moštvo Timberwolves po treh tekmah odsotnosti zaradi zvitega gležnja in nanizal 19 točk in 15 skokov. V dresu Dallasa je 21 točk zadel Tim Hardaway Jr., ki v ponedeljek ni igral zaradi bolezni, dve manj je imel Spencer Dinwiddie, Christian Wood pa 12.

Dosunmu za zmago ob zvoku sirene

V Atlanti, olimpijskem mestu iz leta 1996, je Ayo Dosunmu ob zvoku sirene zadel za zmago bikov, pred tem je njegov soigralec in prvi strelec (28 točk) Demar DeRozan zgrešil, žogo pa je pred zadnjim metom na dvoboju ujel Dosunmu. Trae Young je bil s 34 točkami prvi mož Atlante.

Brooklyn Nets so po dveh četrtinah proti Golden State Warriors vodili že z 91:51, ko so dosegli tretje najvišje število točk v zgodovini NBA, na koncu pa zmagali s 143:113 proti oslabljenim tekmecem. V ekipi ni bilo Stephena Curryja, Klayja Thompsona in Andrewa Wigginsa.

Tudi Brooklyn ni bil popoln, manjkal je Kyrie Irving, a je bilo v ekipi devet igralcev z dvomestnim številom točk, kar je klubski rekord. Med njimi so bili tudi Edmond Sumner (16), Royce O'Neale (14) in Ben Simmons (10). James Wiseman je v igro vstopil s klopi in bil prvi strelec Golden State s 30 točkami.

Grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo je s 45 točkami dosegel strelski rekord sezone, temu je dodal 14 skokov, a je bilo to premalo, da bi najboljša ekipa vzhodnega dela lige Milwaukee Bucks uspešno končala dvoboj. S 114:106 so bili boljši Cleveland Cavaliers za šestnajsto domačo zmago, ki so najboljše moštvo v ligi na svojem parketu. Donovan Mitchell je s 36 točkami vodil domače.

Najboljšo predstavo večera pa je prikazal Pascal Siakam z osebnim rekordom, 52 točk je zmogel za zmago Toronto Raptors s 113:106 nad New York Knicks, ki so pred tem zabeležili osem zmag v nizu. Ekipa iz Kanade pa je dobila prvi dvoboj po šestih porazih, Siakam je ob tem izvrstnem strelskemu učinku dodal še devet skokov in sedem podaj.