Švedinje so izločile Američanke in bodo v četrtfinalu igrale z Japonkami. Foto: Reuters
Švedinje po drami izločile štirikratne svetovne prvakinje

Američanke (prvakinje na prejšnjih dveh svetovnih prvenstvih) in Švedinje so poskrbele za vrhunsko predstavo, čeprav niti po rednem delu niti v podaljšku (2 x 15 minut) ni bilo zadetkov. Premoč so imele Američanke, v strelih v okvir vrat je bilo 11:1, v posesti žoge 58:42. Lindsey Horan je ob koncu prvega polčasa po kotu z glavo zadela prečko.

Pri enajstmetrovkah so bile najprej na pragu četrtfinala Američanke, vendar je v peti seriji Sophia Smith žogo poslala čez gol (če bi zadela, bi bilo tekme konec). V sedmi seriji je Kelley O'Hara zadela vratnico, Lina Hurtig pa je s precej sreče premagala vratarko Alysso Naeher. Zdelo se je, da je Alyssa Naeher strel ubranila, toda ogled videoposnetka je pokazal, da je šla žoga vendarle (za nekaj centimetrov) čez golovo črto.

Lindsey Horan je ob koncu prvega polčasa po kotu z glavo zadela prečko. Foto: Reuters

O'Hara - vratnica
Hurtig - gol in konec tekme (Švedska - ZDA 5:4)

Lineth Beerensteyn je postavila izid tekme. Foto: Reuters

Nizozemska z 2:0 izločila Južno Afriko
Na prvi tekmi dneva si je pot v četrtfinale izborila Nizozemska, ki je izločila Južno Afriko z 2:0. Nizozemke na letošnjem turnirju začenjajo zelo eksplozivno, saj se je že šestič zgodilo, da so dosegle gol v prvih 20 minutah. Tokrat je v polno že v deveti minuti zadela Jill Roord. Afričanke so nato pritisnile, si priigrale veliko priložnosti, a je bila Daphne van Domselaar vselej na pravem mestu.

Tekmo je v 68. minuti odločila napaka vratarke Kaylin Swart, priložnost je z obema rokama zgrabila Lineth Beerensteyn in postavila izid tekme. Nizozemska se bo v četrtfinalu v petek pomerila s Španijo. Nizozemke igrajo šele na svojem tretjem prvenstvu, na zadnjem so presenetile z uvrstitvijo v finale, kjer so izgubile proti ZDA.