Branilka Chelseaja Joona Andersson je zatresla mrežo Nizozemske. Foto: EPA

Nizozemke, ki so pred petimi leti na domačem prvenstvu osvojile naslov evropskih prvakinj, so imele v prvem polčasu veliko težav. V 22. minuti je zaradi poškodbe ramena zelenico zapustila vratarka in kapetanka Sari van Veenendaal. Vstopila je Daphne van Domselaar, ki je klonila devet minut pred odmorom. Kosovare Asllani je imenitno prodrla po desni strani in našla osamljeno Jonno Andersson, ki je z levo nogo zatresla mrežo. Švedinje so v Sheffieldu pred 21.342 gledalci v prvem polčasu pokazale boljšo igro.

Na začetku drugega dela so Nizozemke izenačile. Jill Roord je bila natančna v 52. minuti z desno nogo po strelu iz obrata s 15 metrov. To je bil 20. reprezentančni zadetek za vezistko Wolfsburga, ki blesti tudi v Bundesligi.

Portugalska po zaostanku z 0:2 do točke proti Švici
V skupini C sta se danes v Leighu pred 5900 gledalci merili še Portugalska in Švica. Po golih Coumbe Sow (2.) in Rahel Kiwic (5.) je Švica hitro vodila z 2:0, toda Diana Gomes (58.) in Jessica Silva (65.) sta Portugalski prinesli točko.