Jan Oblak je v bolečinah zapustil zelenico stadiona Anoeta v San Sebastianu. Foto: EPA

Atletico je v San Sebastianu hitro povedel, ko je v 5. minuti zadel Alvaro Morata po podaji iz kota. Izenačil je Umar Sadiq, ki je tik pred koncem prestopnega roka za 20 milijonov evrov okrepil ekipo Real Sociedada. V 85. minuti je iz igre moral slovenski reprezentančni vratar pri Atleticu Oblak, saj je staknil poškodbo ob naletu Reinilda Mandave.

Rodrygo se je veselil zmagovitega zadetka pred 58.600 gledalci na stadionu Santiago Bernabeu. Foto: EPA

Rodrygo zagotovil novo zmago kraljevemu klubu
Real Madrid ima še vedno 100-odstotni izkupiček in je sam na vrhu lestvice. Evropski prvaki so povedli v 9. minuti, ko je Vinicius Junior po podaji Davida Alabe s 14 metrov mojstrsko lobal vratarja Ruija Silvo. V 17. minuti je po podaji iz avta Borja Iglesias zaposlil Sergia Canalesa, ki je ukanil Thibauta Courtoisa.

V 63. minuti je vstopil Fede Valverde in le dve minuti zatem podal do Rodryga, ki je z desno nogo poslal žogo v mrežo.

Gladka zmaga Barcelone v Sevilli
Sevilla je bila na večerni tekmi na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan nemočna proti Barceloni (0.3). Katalonci so se zavihteli na drugo mesto z dvema točkama zaostanka za Realom.

Robert Lewandowski je na zadnjih treh tekmah zadel petkrat. V Münchnu ga že pogrešajo, na zadnjih dveh srečanjih se je zelo poznalo, da ga ni več v napadu. Foto: EPA

Andaluzijci so sicer prvi zatresli mrežo, vendar je bil zadetek Erika Lamele v 12. minuti razveljavljen. Barcelona je unovčila že prvo priložnost. Robert Lewandowski je poslal žogo prek vratarja Bona, a je Fernando akrobatsko rešil gol tik pred golovo črto. Na pravem mestu je bil Raphinha, ki je z glavo iz bližine potisnil žogo v prazno mrežo. V 36. minuti je Jules Kounde zaposlil Lewandowskega, ki si je žogo zaustavil na prsih in jo nato z volejem poslal v mrežo za 0:2.

Na začetku drugega polčasa je vse načrte Seville pokvaril Eric Garcia, ki je unovčil podajo Koundeja z glavo. Do konca srečanja je imel Lewandowski še dve veliki priložnosti, a ostaja pri petih zadetkih v letošnji sezoni. Toliko jih je dosegel tudi odlični napadalec Celte Iago Aspas. Poljak je zapustil zelenico v 74. minuti, ko je vstopil Ansu Fati.