Takole je Christine Sinclair zapravila strel z bele točke. Foto: EPA

V Dunedinu na Novi Zelandiji sta za Švicarke zadeli Ramona Bachmann (45. minuta) in Seraina Piubel (64.). Prve so na tekmi sicer zapretile Filipinke, a jim sodniki v 26. minuti doseženega gola zaradi prepovedanega položaja niso priznali.

Z zmago so Švicarke prevzele vodstvo v skupini A, kjer je že v četrtek Nova Zelandija na prvi tekmi prvenstva premagala Norveško z 1:0.

Pravo presenečenje pa so pripravile Nigerijke, ki so v skupini B odščipnile točko olimpijskim prvakinjam Kanadčankam. Te so imele veliko priložnost za zmago v 50. minuti, a je niso izkoristile, saj je nigerijska vratarka Chiamaka Nnadozie ubranila enajstmetrovko 40-letni Christine Sinclair.

Ta že šestič nastopa na SP-ju, reprezentančni dres pa je doslej oblekla na 324 tekmah in dosegla že 190 golov. Zadnje minute so enajstkratne afriške prvakinje odigrale celo z igralko manj, ko je bila izključena Deborah Abiodun. Že v četrtek je v isti skupini Avstralija premagala Irsko z 1:0.

Na prvi tekmi skupine C pa je Španija premagala Kostariko s 3:0. Čeprav so favorizirane Španke tekmo začele brez prve zvezdnice Alexie Putellas, ki po poškodbi križnih vezi še ni popolnoma zdrava, so četrtfinalistke zadnjega EP-ja popolnoma nadigrale tekmice z druge strani Atlantika. Najprej je že v 21. minuti Valeria del Campo poslala žogo v lastno mrežo.

Le dve minuti kasneje je zabila Aitana Bonmati, v 27. minuti pa je za končni izid poskrbela Esther Gonzalez. Številne druge priložnosti, Španke so na nasprotni gol streljale 40-krat, so ostale neizkoriščene. Tudi enajstmetrovka Jennifer Hermoso v 34. minuti, saj je Daniela Solera žogo po njenem strelu odbila.

V skupini C bo v soboto še tekma med Japonsko in Zambijo.