Malmö si je naslov zagotovil v zadnjem krogu prvenstva po zmagi z 1:0 nad Elfsborgom. O naslovu je na Švedskem prvič po letu 2009 odločal neposredni obračun dveh klubov v zadnjem krogu. Če bi Elfsborg dobil točko, bi bil prvak, Malmö je moral zmagati.

Med polčasom enourni premor
Odločilni dvoboj je bil nadvse napet, strelec edinega zadetka za domače je bil Isaac Kiese Thelen z bele točke v 55. minuti. A burno je bilo tudi ob igrišču, drugi polčas se je začel z enourno zamudo, potem ko so najprej gostujoči navijači s pirotehniko zažgali zaščitno mrežo pred svojim golom, domači pa so prav tako s pirotehniko sprožili požarni alarm in s tem povzročili posredovanje gasilcev, poroča nemška tiskovna agencija DPA.

Za Malmö je to 23. lovorika v zgodovini kluba, nasledil je lanskega prvaka, klub Häcken, ki je bil v tej sezoni tretji. Malmö si je z naslovom zagotovil tudi nastop v Ligi prvakov za prihodnje leto.

Bodo/Glimt predčasno prvak
Na Norveškem pa je prvak znan že dva kroga pred koncem. Bodo/Glimt si je predčasno zagotovil tretji naslov v zgodovini kluba, potem ko ima po zmagi z 1:0 nad Aalesundom zdaj neulovljiv naskok pred tekmeci. Bodo/Glimt je zmagal tretjič v zadnjih štirih letih, le v prejšnji sezoni je niz prekinil Molde.