Klara Bühl, nogometašica Bayerna, je povedla Nemke v vodstvo v 3. minuti. Foto: EPA

Obe reprezentanci sta bili uspešni v uvodnem krogu: Španke so s 4:1 premagale Finke, Nemke pa s 4:0 Danke. Tokrat je bilo golov precej manj, oba so dosegle Nemke, osemkratne evropske prvakinje.

Na sedmem medsebojnem obračunu so Nemke še sedmič ostale neporažene. Poraz je bil za Španke posebej boleč, saj so prekinile niz 24 tekem, na katerih niso doživele poraza.

Nemke so začele agresivno, kar se jim je obrestovalo že v 3. minuti. Španska obramba je slabo odigrala, vratarka je nato še slabše podala, žogo je prestregla Klara Bühl, ki je z diagonalnim strelom premagala Sandro Panos.

Dva gola Nemk v prvem polčasu

Španija se je po golu prebudila. Lucii Garcia Cordoba v 10. minuti ni uspelo odlične priložnosti spremeniti v gol za izenačenje. V 18. minuti je z vrha kazenskega prostora nevarno streljala Mariona Caldentey.

Kljub pritisku Špank so Nemke v 37. minuti znova proslavljale gol. Po podaji iz kota je Alexandra Popp zadela z glavo.

V drugem polčasu je ritem igre precej padel, tako da je obveljal izid prvega polčasa.

Nemčija se bo v četrtfinalu pomerila z boljšim iz dvoboja med Norveško in Avstrijo.

Danke za drugo mesto proti Špankam
Na prvi tekmi dneva so Danke ugnale Finke z 1:0 in obdržale možnosti, da se uvrstijo v četrtfinale. Edini gol na tekmi je dosegla kapetanka Danske Pernille Harder v 72. minuti.

Danke bodo za drugo mesto v skupini igrale s Špankami, tekmec zmagovalca tega dvoboja v četrtfinalu pa bo Anglija.