Arsenal, ki je vodstvo v soboto prevzel z zmago proti Brentfordu, in Liverpool imata zdaj 64 točk, City zaostaja za točko. Liverpool je z remijem prekinil niz sedmih zaporednih zmag, medtem ko je bila za City to 21. zaporedna tekma, na kateri ni izgubil.

Domači so nastopili kar brez osmih poškodovanih igralcev, po prvem polčasu je kazalo, da bodo to varovanci Pepa Guardiole izkoristili. Domači so imeli sicer prvo priložnost, zapravil jo je Conor Bradley, tudi prvi zatresli mrežo, a so Luis Diazu sodniki veselje preprečili zaradi nedovoljenega položaja.

V 23. minuti pa so gosti povedli. Kevin de Bruyne je izvedel strel s kota, na prvi vratnici pa se je najbolje znašel John Stones. Liverpool je imel že v prvem polčasu priložnost izenačenje, do njega pa prišel v 50. minuti. Po napaki Nathana Akeja se je do žoge dokopal Darwin Nunez, vratar Ederson pa je v kazenskem prostoru nad njim storil prekršek. Enajstmetrovko je uspešno izvedel Alexis Mac Allister.

Do konca tekme sta obe ekipi še nekaj lepih priložnosti, bližje zadetku so bili branilci naslova in evropski prvaki, ki jim je vnovično vodstvo dvakrat preprečil okvir vrat. Najprej ga je v 74. minuti srečno zadel Phil Foden, v 88. pa še Jeremy Doku.

Nekoliko manj odmeven od liverpoolskega je bil derbi med Aston Villo in Tottenhamom, ki se borita za četrto mesto. Ekipa iz Birminghama bi z zmago Londončanom pobegnila že za osem točk, a je ostala praznih rok in tudi z napolnjeno mrežo, izgubila je z 0:4, tako da se je razlika med njima zmanjšala le na dve točki.

Prvi polčas se je končal brez golov, nato pa sta James Maddison in Brennan Johnson poskrbela za vodstvo z 2:0. Domači so v še večje težave zašli v 66. minuti, ko so ostali brez izključenega Johna McGina. Tekmec je to izkoristil, dosegel še dva gola, v sodniškem dodatku sta bila strelca Son Heung-Min in Timo Werner.

West Ham je bil na robu presenetljivega domačega poraza proti Burnleyju. Po polčasu je izgubljal z 0:2, a je v drugem prišel do točke. V sodniškem dodatku mu jo je zagotovil Danny Ings. Burnley se je s točko sicer otresel zadnjega mesta, a če bi hotel zadržati realne možnosti za obstanek, bi moral obdržati vodstvo. V boju za obstanek je brez kakšne točke ostal Nottingham Forest, v gosteh je z 0:1 izgubil proti Brightonu.