Jonathan Tah (desno) je bil nepričakovani junak na BayAreni. Foto: EPA

Številni favoriti so izpadli že v uvodnih krogih. Tretjeligaš Saarbrücken je izločil Bayern in Eintracht, izpadla sta tudi Leipzig in dortmundska Borussia. Leverkusen je zdaj vsekakor velik favorit za pokalni naslov, ki ga je zadnjič osvojil leta 1993 z zadetkom Ulfa Kirstna na finalni tekmi na olimpijskem stadionu v Berlinu.

Hitro vodstvo Stuttgarta
Stuttgart, ki je na lestvici Bundeslige na sijajnem tretjem mestu, je povedel v 11. minuti, ko je branilec Waldemar Anton z natančnim strelom z glavo zatresel mrežo po podaji iz kota.

Sodnik Schalger pogledal Andrichu skozi prste
Robert Andrich, ki je že imel rumeni karton, je v 36. minuti pohodil Enza Millota. Francoz je v velikih bolečinah obležal na zelenici, sodnik Daniel Schlager pa se ni odločitev za izključitev. Gostje so bili besni.

Ta odločitev je imela velike posledice, saj je v 50. minuti prav Andrich z izjemnim strelom z 20 metrov izenačil. Žogo je z desno nogo zavrtinčil pod prečko.

Adli presenetil vratarja Nübla
Stuttgart je odgovoril v 58. minuti, ko je vratar Matej Kovar zelo slabo podal do Andricha, žogo je prestregel Millot in jo podal do Chrisa Führicha. Napadalec je žogo z desno nogo poslal tik pod prečko za novo vodstvo gostov.

V 63. minuti je vstopil Amine Adli in že tri minute zatem izenačil na 2:2. Florian Wirtz ga je zaposlil s podajo s svoje polovice. Adli je ušel po levi strani in nato z levico ob bližnji vratnici presenetil slabo postavljenega Alexandra Nübla.

Xabi Alonso še ni okusil grenkobe poraza v letošnji sezoni. Foto: EPA

Tah preprečil podaljšek
Vse je že kazalo na podaljšek, kar bi zelo ustrezalo Bayernu. Bavarci bodo v soboto ob 18.30 na velikem derbiju vodilnih ekip gostovali na razprodani BayAreni.

V zadnji minuti rednega dela so gostje odbili podajo iz kota, a le do Wirtza, ki je z leve strani poslal natančen predložek pred vrata. Branilci Stuttgarta so pozabili na Taha, ki je neoviran z glavo poslal žogo v mrežo.

Xabija Alonsa vabijo evropski velikani
"To je bila zelo čustvena tekma, igrali smo proti izjemno kakovostni ekipi Stuttgarta. To je bila velika zmaga. Vsi se zavedamo, da imamo zdaj lepo priložnost za pokalni naslov. Zdaj se bomo vsi osredotočili na sobotni obračun z Bayernom," je povedal Xabi Alonso, ki ima pogodbo z Leverkusnom do 30. junija 2026. Številni angleški mediji ga že poleti vidijo na klopi Liverpoola, kultni trener Jürgen Klopp je napovedal odhod po koncu sezone.

"To je brutalno razočaranje. Odigrali smo zelo dobro tekmo, imeli smo možnost, da izločimo Leverkusen. Vse se je obrnilo proti nam v ključnih trenutkih. Izenačeno tekmo vedno odločajo malenkosti," je bil potrt trener Stuttgarta Sebastian Hoeness.