Rodrygo je bil junak večera pred 72.991 gledalci na stadionu Santiago Bernabeu. Foto: EPA

Kraljevi klub je v letošnji sezoni dožiivel le en poraz, na mestnem derbiju je bil boljši Atletico. Na zadnjih 23 tekmah so varovanci Carla Ancelottija neporaženi in težko jim bo odvzeti naslov prvaka.

Madridčani so povedli v 8. minuti iz prve nevarne akcije. Brahim Diaz je tz diagonalno podajo zaposlil Rodryga, ki je lepo zadel z roba kazenskega prostora.

Gostitelji so imeli lepše priložnosti, a vse do 73. minute niso strli Athleticove obrambe. Nato je drugič na sceno stopil Rodrygo in zadel še po podaji Juda Bellinghama za končnih 2:0. 23-letni napadalec si je mojstrsko naravnal žogo na desnico in jo ob bližnji vratnici poslal v mrežo.

V 92. minuti je velik aplavz na stadionu Santiago Bernabeu prejel Eder Militao. Brazilec se je poškodoval 12. avgusta v 50. minuti tekme uvodnega kroga letošnje sezone, ki jo je Real na San Mamesu v Bilbau prav tako dobil z 2:0.

Artem Dovbik in Christian Stuani sta zagotovila Gironi nove tri točke. Foto: EPA

Stuani v 92. minuti zagotovil zmago Gironi
Nogometaši Girone so premagali Betis s 3:2. Gostitelji so dvakrat vodili, oba zadetka je dosegel Artem Dovbik. Prvič je uspešno izvedel enajstmetrovko v 36. minuti, v 65. pa je zadel še po podaji Portuja. Še pred koncem prvega polčasa je prvič izenačil Willian Jose, ki je v 76. minuti zadel še za 2:2. V 92. minuti je za veselje domačih navijačev vendarle poskrbel Christian Stuani.

Raphinha zagotovil Bacreloni četrto zaporedno zmago
V soboto se je Barcelona veselila četrte zaporedne zmago v prvenstvu, niz tekem brez poraza v LaLigi pa je podaljšali na enajst (osem zmag in trije remiji). Katalonci so premagali Las Palmas z 1:0.

Gostje so od 24. minute imeli igralca manj v polju. Izključen je bil vratar Alvaro Valles, zato so vse moči usmerili v obrambo. Edini zadetek na tekmi je po uri igre z glavo dosegel Raphinha.