Bryan Zaragoza je že v 17. sekundi šokiral Barcelono, nato pa je zadel še po pol ure igre. Foto: EPA

Barcelona ostaja edina neporažena ekipa v La ligi, a zdaj za vodilnim madridskim Realom zaostaja tri točke. Kraljevi klub je v soboto popoldne na stadionu Santiago Bernabeu odpravil Osasuno s 4:0. Dvakrat je zadel Jude Bellingham. Anglež, ki je poleti prišel iz Dortmunda, je najboljši strelec španskega prvenstva z osmimi zadetki.

Napadalec Zaragoza nerešljiva uganka za obrambo Barce
Gostitelji so udarno odprli tekmo pred več kot 20.000 gledalci na stadionu Los Carmenes. Povedli so že v 17. sekundi, potem ko je napadalec Lucas Boye podal do Bryana Zaragoze, ki je s prvim strelom na tekmi zatresel mrežo.

22-letnik je bil natančen tudi v 29. minuti, ko je mojstrsko preigral branilca Julesa Koundeja in poslal žogo pod prečko. Marc Andre ter Stegen je bil nemočen.

Dragulj Barcelone Lamine Yamal še naprej podira rekorde. Foto: EPA

Yamal najmlajši strelec v zgodovini španskega prvenstva
V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Lamine Yamal postal najmlajši strelec v zgodovini španskega prvenstva. S 16 leti in 87 dnevi je prehitel Fabrica Olinga, ki je leta 2012 zadel enajst dni starejši.

Sergio Roberto izenačil
Pritisk Barcelone se je stopnjeval. Vratar Granade Andre Ferreira je bil vseskozi na preizkušnjah. Sergi Roberto, ki je po uri igre zamenjal Fermina Lopeza, je izenačil v 86. minuti po podaji Alexa Baldeja. Gostitelji so zahtevali, da sodnik Cesar Soto Grado razveljavi zadetek zaradi prekrška Joaa Felixa nad Josejem Callejonom. Videosodnik je pregledal posnetek in ostalo je pri izenačenju na 2:2.

Ferran Torres v prepovedanem položaju
V 93. minuti je Joao Felix dosegel tretji zadetek za Barco, a je stranski sodnik dvignil zastavico. Opazil je prepovedan položaj Ferrana Torresa, ki je stopil proti žogi in videosodnik je to odločitev le še potrdil.

Antoine Griezmann je dosegel odločilni zadetek minuto pred koncem rednega dela z enajstih metrov. Foto: EPA

Griezmann v 89. minuti z bele točke zagotovil tri točke Atleticu
Nogometaši madridskega Atletica so se veselili že 14. zaporedne zmago na domačem stadionu Metropolitano. Premagali so Real Sociedad, odločilni zadetek za 2:1 pa je z bele točke v 89. minuti dosegel Antoine Griezmann.

Za Atletico je bila to peta tekma in tudi peta v zadnjih štirinajstih dneh. Proti Real Madridu in Osasuni je slavil z dvema goloma razlike, preostale tri tekme pa so bili tesne in odločene v zadnjih minutah.

Proti Real Sociedadu, ki je v Madrid prišel po odmevni zmagi sredi tedna v Ligi prvakov v Salzburgu (2:0), je odločitev padla minuto pred iztekom rednega časa, ko je sodnik pokazal na najstrožjo kazen zaradi igranja z roko. Zanesljiv izvajalec je bil francoski napadalec Griezmann.

Jose Luis Mendilibar je maja osvojil Evropsko ligo s Sevillo. Po zelo slabem startu v novo sezono je moral zapustiti klub Andaluzijcev. Foto: EPA

Atletico je v vodstvo popeljal Samuel Lino v 22. minuti, Jan Oblak pa je moral po žogo v svojo mrežo četrt ure pred koncem tekme, ko ga je iz protinapada ugnal Mikel Oyarzabal.

Mendilibar ni več trener Seville
Vodstvo Seville je odstavilo trenerja Joseja Luisa Mendilibarja. 62-letni Španec je krmilo andaluzijskega kluba prevzel 21. marca letos, na klopi pa zdržal 28 tekem.

Pred prihodom k Sevilli je bil Mendilibar trener Alavesa, ki ga je odstavil aprila 2022. Po slabem letu dni brez službe je na mestu glavnega trenerja Seville zamenjal Argentinca Jorgeja Sampaolija ter s klubom dobra dva meseca pozneje osvojil Evropsko ligo.

Sedemkratni zmagovalci tega tekmovanja so zelo slabo začeli sezono in zasedajo šele 14. mesto. Na osmih tekmah so po dvakrat zmagali in remizirali, štirikrat pa izgubili. V tem krogu so doma remizirali proti Rayu Vallecanu (2:2).

Sevilla je v sezonah 2019/20, 2020/21 in 2021/22 v prvenstvu vedno zasedla četrto mesto, v pretekli sezoni pa je zmogla le do 12. mesta.