Kralji so z golom Phillipa Danaulta povedli v začetku sedemnajste minute, češki zvezdnik David Pastrnak je sredi sedme minute druge tretjine izenačil. Dobri dve minuti pozneje je Boston povedel, ko je bil uspešen Brad Marchand, v 12. minuti je po podaji Kopitarja Sean Druzi poskrbel, da sta bili ekipi rezultatsko spet poravnani.

Junak tekme je postal Trent Federic, ki je sredi tretje tretjine v razmaku 34 sekund zadel dvakrat, končni izid tekme pa je dve minuti in pol pred koncem s svojim drugim golom na tekmi postavil Pastrnak, uspešen je bil, ko v golu ni bilo vratarja. Zanj je bil to 27 gol v sezoni, na lestvici strelcev je na petem mestu, pred njim so Connor McDavid (Edmonton/33), Tage Thompson (Buffalo/30), Aleks Ovečkin (Washington/29) in Bo Horvat (Vancouver/28).

Boston kot prvi pri 30. zmagah

Boston je tako postal prva ekipa, ki je v sezoni zabeležila 30 zmag, tekmecu pa se je oddolžila za poraz po kazenskih strelih na prvi medsebojni tekmi sezone v Bostonu. Prednost pred drugouvrščeno ekipo lige je še povečal, saj je Carolina na domačem ledu s 3:5 izgubila proti Nashvillu, ob živce jo je spravil predvsem vratar Juuse Saros, ki je ubranil kar 64 strelov in postavil klubski rekord.

S Carolino se je po točkah na drugem mestu lige zdaj izenačil Vegas, ki je bil doma s 5:2 boljši od Pittsburgha. Jack Eichel je že na prvi tekmi po vrnitvi zaradi poškodbe v statistiko vpisal gol in dve podaji, pingvini so zabeležili že šesti zaporedni poraz.

Četrtič zapovrstjo je bila uspešna Philadelphia, s 6:2 je premagala Arizono, kar pet golov je dosegla v drugi tretjini, ki jo je začela z zaostankom. Izid 6:2 je bil tudi v Columbusu, kjer so morali gostitelji priznati premoč Washingtonu, ki je bil v gosteh uspešen že na sedmi zaporedni tekmi. T. J. Oshie je za goste dosegel dva gola, spet se je med strelce vpisal tudi Ovečkin.