V Carigradu je dolgo kazalo, da se bo Maribor domov vrnil le z golom zaostanka, potem ko je na 2:1 s prvencem slabih 20 minut pred koncem znižal Mark Strajnar. Toda nesporni turški favorit dvoboja je v tretji minuti sodniškovega dodatka prek Dušana Tadića unovčil enajstmetrovko in tako v Ljudski vrt prišel z zajetno prednostjo.

V Ljudskem vrtu je bilo imenitno vzdušje na začetku tekme. Zbralo se je 10.100 gledalcev. Foto: www.alesfevzer.com

Josip Iličić po poškodbi gležnja na začetku poletja še ni pripravljen za vseh 90 minut, zato je začel na klopi. Pri Turkih je bil vso tekmo na klopi odlični napadalec Edin Džeko, ki je še 10. junija igral v finalu Lige prvakov proti Manchester Cityju. Poleti se je iz Interja preselil k Fenerbahčeju.

Kahveci izkoristil natančno podajo Batshuayija
Tehnično dovršeni Turki so v uvodne četrt ure imeli veliko posest žoge. Izkoristili so že prvo priložnost. Michy Batshuayi je v 17. minuti z desne strani podal na daljšo vratnico, pritekel je Irfan Kahveci in z volejem z desno nogo zabil žogo pod prečko.

Tadić zadel vratnico
V 25. minuti se je žoga v kazenskem prostoru vijoličastih odbila do Dušana Tadića, ki je streljal z leve strani in zadel Uskokovića. Žoga se je odbila v vratnico.

Jakupović zelo slabo izvedel najstrožjo kazen
Po pol ure je Xhuliano Skuka padel v kazenskem prostoru. Samit Akaydin je s prekrškom ustavil napadalca. Portugalski sodnik Fabio Verissimo je pokazal na belo točko. Iličić je bil na klopi, zato si je žogo nastavil Arnel Jakupović. Najboljši strelec Prve lige je izjemno slabo izvedel najstrožjo kazen. Vratar Irfan Egribayat je strel po sredini vrat zanesljivo ubranil.

Miha Zajc, ki je pri Fenerbahčeju nosil kapetanski trak, je zapravil veliko priložnost na začetku drugega polčasa, ko je zadel prečko. Foto: www.alesfevzer.com

Zajc s štirih metrov v prečko
V 54. minuti je Tadić z leve strani podal v kazenski prostor, Batshuayi je z glavo potisnil žogo pred vrata, Miha Zajc pa je z močnim strelom s štirih metrov stresel prečko. Slovenski reprezentant se je lahko le prijel za glavo.

Kot eden zadnjih adutov vijoličastih je za zadnje pol ure vstopil Iličić, takoj zatem pa je imel Maribor dve priložnosti. Najprej je s strelom od daleč vratarja preizkusil Martin Milec, v naslednji akciji je po kotu Jakupović žogo poslal ob vratnici.

33-minutna prekinitev zaradi navijaških izgredov
V 66. minuti je glavni sodnik tekmo prekinil zaradi vdora gostujočih navijačev s tribune proti igrišču in s severne proti vzhodni tribuni. Posredovala je policija, ki je pozvala turške navijače, da zapustijo stadion. Po 33 minutah prekinitve se je srečanje nadaljevalo.

Laušić zapravil veliko priložnost za izenačenje
Po dolgi prekinitvi so vijoličasti hitro ujeli ritem. Po protinapadu je Brnić nevarno podal pred gol, gostje so odbili do Marina Laušića, ki je takoj poslal žogo proti mreži, izenačenje pa je preprečil vratar Egribayat.

Szymanski in Tadić potrdila visoko zmago Turkov
V 77. minuti so gostje izpeljali protinapad. Poljak Sebastian Szymanski je z izjemnim udarcem z roba kazenskega prostora povišal na 0:2. Žoga se je od vratnice odbila v mrežo.

V 79. minuti je vstopil Joshua King. Norvežan je že v prvi akciji z leve strani podal pred vrata, kjer je Tadić zlahka potisnil žogo v mrežo. Po 126 minutah maratona v Ljudskem vrtu je sodnik Verissimo še zadnjič zapiskal.

Fenerbahče v zadnjem krogu kvalifikacij čaka nizozemski Twente, ki je izločil Rigo (2:0 in 3:0).