Benjamin Šeško (desno) je postal drugič zapored prvak Avstrije. Foto: Reuters

Salzburg je državne naslove začel nizati v sezoni 2013/14, skupno pa so osvojili že 13. zvezdico. Predčasno jim je to uspelo v 28. krogu po zmagi s 5:0 proti Austrii z Dunaja.

Štirje goli in tri podaje Šeška

Benjamin Šeško je v igro vstopil v 64. minuti, med strelce pa se ni vpisal. 18-letnik je imel v tej sezoni številne težave s poškodbami, zaradi česar je izpustil skoraj tretjino dvobojev v avstrijskem prvenstvu. Na 20 prvenstvenih tekmah se je štirikrat vpisal med strelce, prispeval pa je še tri podaje. Skupaj je Šeško za rdeče bike odigral 765 minut: 13-krat je vstopil s klopi, 6-krat je bil zamenjan, pri čemer se je enkrat kot rezervist poškodoval in je moral z igrišča. Zgolj dvakrat pa je mladi Radenčan, ki bo 31. maja dopolnil 19 let, odigral vso tekmo RB Salzburga.

Varovanci Matthiasa Jaissleja imajo na lestvici lige za prvaka 45 točk, 15 več od Sturma iz Gradca, ki zaradi slabšega medsebojnega izkupička na medsebojnih tekmah na zadnjih petih tekmah ne more več ujeti moštva s Solnograškega.